Wygląda na to, że konflikt między głową państwa a partią Jarosława Kaczyńskiego nadal nie jest zażegnany. Prezydent postanowił skomentować sprawę w wyjątkowo zaskakujących słowach.

Z pewnością pewne nieprzemyślane zachowania, dzielące w szczególności środowisko Prawa i Sprawiedliwości, szkodzą całemu projektowi dobrej zmiany – stwierdził prezydent Andrzej Duda.

Jego zdaniem inicjatywy tak złe, jak ustawy reformujące sądownictwo powinny być „tłumione w zalążku”. Zdradził również, że wbrew powszechnej opinii już dawno nie rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim.

Nie było okazji do bezpośrednich rozmów – wyznał Prezydent RP.

Stwierdził również, że jeśli wewnątrz środowiska Prawa i Sprawiedliwości nie dojdzie do pojednania, to istnieją jedynie dwa scenariusze dla przyszłości partii. Zdaniem prezydenta w takiej sytuacji Jarosław Kaczyński albo utraci władzę, jak w 2007 roku, albo dojdzie do podziału podobnego do tego z 2011 roku.

Jestem głęboko przekonany, że gdy przyjdzie czas spokojnej refleksji nad tym, co się wydarzyło, będziemy potrafili wyciągnąć wnioski na temat tego, kto był w tej debacie stroną działającą na rzecz podziału i sporu, a kto dbał o porządek instytucjonalny w państwie i ład ustrojowy – podsumował sprawę prezydent Andrzej Duda.

źródło: wiadomosci.wp.pl

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w&t=5s

...

Zobacz również

Zobacz również