Duda WYPADA! Poznaliśmy nowego, SZOKUJĄCEGO kandydata PiS na prezydenta

Duda WYPADA! Poznaliśmy nowego, SZOKUJĄCEGO kandydata PiS na prezydenta

W to, czy prezydent Andrzej Duda wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 roku, chyba nikt nie wątpi. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Dudzie coraz bardziej nie po drodze z PiS, warto zastanowić się nad jego ewentualnymi rywalami w wyścigu po prezydenturę, których może wyłonić sama partia rządząca.

Andrzej Duda nie może liczyć na wsparcie Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie. Po atakach ze strony polityków PiS - chociażby tego, który wyprowadzili zwolennicy Antoniego Macierewicza, czy krytyce autorstwa wiceministra sprawiedliwości - Duda nie widzi w partii rządzącej sojusznika. Nic więc dziwnego, że pojawiają się kolejne mniej lub bardziej prawdopodobne kandydatury na stanowisko, które obecnie piastuje Duda. Już teraz PiS musi zdecydować się, czy poprze obecnego prezydenta w wyborach, czy też nie. Jeśli bowiem partia rządząca upatrzy sobie inną postać, musi zacząć ją kreować na przywódcę.

Żarty Suskiego wcale nie do śmiechu Dudzie

Po dwóch wetach prezydenta Dudy pojawiła się ostra krytyka prezydenta. Jednym z autorów niepochlebnych Dudzie komentarzy był Marek Suski. Poseł PiS swoimi słowami balansował na cienkiej linii między żartem a wyszydzaniem prezydenckiej godności. Pojawiły się nawet - raczej nie do końca poważne - spekulacje, że to Suski będzie kandydatem na prezydenta.Wówczas jednak poseł z Radomia miał jedynie się nabijać z Andrzeja Dudy. Był to jednak dopiero pierwszy znak, że PiS nie poprze Dudy, jeśli ten nie będzie robił tego, czego zechce partia. Teraz pojawiła się nowa, zaskakująca, kandydatura. Mowa o Jacku Saryuszu-Wolskim, który zapowiedział, że jeśli Donald Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich, ten wystąpi w "obronie honoru Polski" i także będzie kandydował. - Jeszcze wczoraj by mi to na myśl nie przyszło, ale jeśli ta postać poważy się ubiegać o urząd Prezydenta RP, zgłaszam gotowość stanięcia w szranki, w obronie honoru Najjaśniejszej - powiedział polityk. Czy Andrzej Duda powinien się bać? Z pewnością nie są to słowa rzucone na wiatr. Przypomnijmy bowiem, że Saryusz-Wolski to całkiem inny polityk niż Suski. Znany na arenie międzynarodowej dyplomata dotąd nie żartował sobie ze spraw politycznych i słynął ze swojej powagi. Nie ma więc powodu, dla którego teraz miałoby być inaczej. Warto dodać, że Prawo i Sprawiedliwość z pewnością poparłoby jego kandydaturę w wypadku odsunięcia się Andrzeja Dudy od partii. źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News