Krzysztof Szczerski, jeden z najbardziej zaufanych ludzi Andrzeja Dudy, ma problemy. Człowiek prezydenta ma bowiem grać na dwa fronty. Jak podają media, to właśnie za jego sprawą PiS wycofało się nagle z kontrowersyjnej ustawy paliwowej i zniweczyło plany Dudy.

Szczerski, który od kwietnia jest szefem Gabinetu Prezydenta RP, zdobył przy Dudzie bardzo silną pozycję. Prezydencki minister był nawet nazywany „wiceprezydentem”. Wszystko wskazuje jednak na to, że Szczerski jest na wylocie. Andrzej Duda jest bowiem na niego wściekły.

Chodzi o kontakty z Jarosławem Kaczyńskim. Szczerski jest kanałem komunikacyjnym między Dudą a prezesem PiS. Jako członek PiS odpowiada przed Kaczyńskim, który jest szefem jego partii i Andrzejem Dudą, który jest jego pracodawcą.

Prezydentowi nie spodobało się jednak to, co Szczerski zrobił przed głosowaniem nad ustawą paliwową. Duda ujawnił mu, że zawetuje ją. Weto miało być dowodem na niezależność prezydenta i pokazem jego siły. Szczerski powiedział jednak o wszystkim Kaczyńskiemu, a ten zawczasu wycofał ustawę.

Rozwścieczyło to Dudę, który nie mógł tym samym wyjść na silnego prezydenta. Dlatego też nie pisnął ani słowem Szczerskiemu o tym, że zamierza wetować dwie z trzech ustaw PiS dotyczących reformy sądownictwa. Taki brak zaufania wobec swojego szefa gabinetu może oznaczać tylko jedno – notowania Szczerskiego w Kancelarii Prezydenta lecą na łeb, na szyję.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również