Duda upokorzony przed kamerami! Matki niepełnosprawnych nie miały litości

Duda upokorzony przed kamerami! Matki niepełnosprawnych nie miały litości

Prezydent Andrzej Duda przyjechał do Sejmu, żeby rozmawiać z protestującymi rodzicami dzieci niepełnosprawnych. Na miejscu został upokorzony przez uczestników strajku. Tego z pewnością się nie spodziewał.

Andrzej Duda przyjechał do Sejmu. Wyraził w ten sposób gotowość, żeby rozmawiać i pomagać tym demonstrantom. Zapragnął wsłuchać się w ich postulaty i prośby. Wdał się w dyskusję z demonstrującymi matkami, jednak nie spodziewał się tego, że matki go upokorzą.

Duda upokorzony

Demonstrujący rodzice niepełnosprawnych dzieci zrobiły coś, czego z pewnością głowa państwa się nie spodziewała. Zostało mu przypomniane jego wystąpienie sprzed 4 lat, kiedy rodzice także prowadzili protest w Sejmie. Trwała wówczas kampania wyborcza. Andrzej Duda zwrócił wtedy uwagę na to, że z rodzicami protestującymi w Sejmie nikt nie chce rozmawiać, w tym także prezydent Bronisław Komorowski. Wówczas także kandydat na prezydenta podkreślił, że dla tych rodziców i dla tych osób niepełnosprawnych państwo polskie powinno robić więcej, powinno spełnić ich postulaty. Teraz znów zaczął się protest, bowiem rodzice dzieci niepełnosprawnych poczuli się porzuceni przez partię rządzącą i prezydenta.

Zarzuty wobec partii i postulaty rodziców

Rodzice postulują, by wprowadzić specjalny dodatek rehabilitacyjny w wysokości 500 zł miesięcznie bez kryterium dochodowego. Chcą także wprowadzenia renty w wysokości minimalnej renty socjalnej z jej stopniowym wzrostem w późniejszym czasie. Uważają, że Prawo i Sprawiedliwość, które tak wiele obiecało im w trakcie kampanii wyborczej po prawie 3 latach rządów nie uczyniło nic, aby swoje obietnice spełnić. Jeden z uczestników protestu - niepełnosprawny dorosły chłopak na wózku poprosił prezydenta, aby ten wykazał się inicjatywą ustawodawczą. Aby ustawa, która wprowadzi w życie te wstępne postulaty rodziców i demonstrantów, weszła w życie w ciągu kilku dni. - Abyśmy mogli stąd wyjść i pójść do domu - dodał chłopak.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Sejm OKUPOWANY! Dramatyczne sceny w parlamencie
  2. "Co to za wyczyn walczyć o prawo do narodzin chorego dziecka...". Matka niepełnosprawnej 17-latki ostro do Godek
  3. Sejm nagle odcięty od świata! PiS chce UKRYĆ, co się dzieje na korytarzu
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu