Duda upokorzony przed kamerami! Matki niepełnosprawnych nie miały litości
Jan Odyniec - 20 Kwietnia 2018

Duda upokorzony przed kamerami! Matki niepełnosprawnych nie miały litości

Prezydent Andrzej Duda przyjechał do Sejmu, żeby rozmawiać z protestującymi rodzicami dzieci niepełnosprawnych. Na miejscu został upokorzony przez uczestników strajku. Tego z pewnością się nie spodziewał.

Andrzej Duda przyjechał do Sejmu. Wyraził w ten sposób gotowość, żeby rozmawiać i pomagać tym demonstrantom. Zapragnął wsłuchać się w ich postulaty i prośby. Wdał się w dyskusję z demonstrującymi matkami, jednak nie spodziewał się tego, że matki go upokorzą.

Duda upokorzony

Demonstrujący rodzice niepełnosprawnych dzieci zrobiły coś, czego z pewnością głowa państwa się nie spodziewała. Zostało mu przypomniane jego wystąpienie sprzed 4 lat, kiedy rodzice także prowadzili protest w Sejmie. Trwała wówczas kampania wyborcza. Andrzej Duda zwrócił wtedy uwagę na to, że z rodzicami protestującymi w Sejmie nikt nie chce rozmawiać, w tym także prezydent Bronisław Komorowski. Wówczas także kandydat na prezydenta podkreślił, że dla tych rodziców i dla tych osób niepełnosprawnych państwo polskie powinno robić więcej, powinno spełnić ich postulaty. Teraz znów zaczął się protest, bowiem rodzice dzieci niepełnosprawnych poczuli się porzuceni przez partię rządzącą i prezydenta.

Zarzuty wobec partii i postulaty rodziców

Rodzice postulują, by wprowadzić specjalny dodatek rehabilitacyjny w wysokości 500 zł miesięcznie bez kryterium dochodowego. Chcą także wprowadzenia renty w wysokości minimalnej renty socjalnej z jej stopniowym wzrostem w późniejszym czasie. Uważają, że Prawo i Sprawiedliwość, które tak wiele obiecało im w trakcie kampanii wyborczej po prawie 3 latach rządów nie uczyniło nic, aby swoje obietnice spełnić. Jeden z uczestników protestu - niepełnosprawny dorosły chłopak na wózku poprosił prezydenta, aby ten wykazał się inicjatywą ustawodawczą. Aby ustawa, która wprowadzi w życie te wstępne postulaty rodziców i demonstrantów, weszła w życie w ciągu kilku dni. - Abyśmy mogli stąd wyjść i pójść do domu - dodał chłopak.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Sejm OKUPOWANY! Dramatyczne sceny w parlamencie
  2. "Co to za wyczyn walczyć o prawo do narodzin chorego dziecka...". Matka niepełnosprawnej 17-latki ostro do Godek
  3. Sejm nagle odcięty od świata! PiS chce UKRYĆ, co się dzieje na korytarzu
ZAMIANA
Który znany polityk jest krewnym Anny Guzik? Nie zgadniesz! Zaskakujące relacje rodzinne politykówKtóry znany polityk jest krewnym Anny Guzik? Nie zgadniesz! Zaskakujące relacje rodzinne politykówCzytaj dalej
Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News