Duda upokorzony na całą Polskę. Aż przykro patrzeć

Duda upokorzony na całą Polskę. Aż przykro patrzeć Źródło: Fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

Andrzej Duda nie ma szczęścia, nasz prezydent jest upokarzany stosunkowo często. Ponownie na oczach całej Polski spotkało go poniżenie, aż przykro na to patrzeć. 

Kolejny ceniony naukowiec odmówił przyjęcia odznaczenia z rąk Andrzeja Dudy. To wszystko przez "wielokrotne łamanie konstytucji, którego prezydent miał się dopuścić. Tym razem naukowcem, który odmówił przyjęcia odznaczenia z rąk głowy państwa jest prof. Grzegorz Gorzelak, pracujący na Uniwersytecie Warszawskim, specjalista w problematyce rozwoju regionalnego i lokalnego. Miał on otrzymać Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w działalności naukowo-badawczej, dydaktycznej i społecznej oraz za popularyzowanie nauki w Polsce i na świecie".

Andrzej Duda ponownie poniżony

Odmówił jednak z uwagi na to, że jego zdaniem prezydent dopuszcza się łamania konstytucji odkąd objął swój urząd. Skierował nawet specjalny list do głowy państwa, w którym dokładnie tłumaczy swoją motywację, kierującą go do tej odmowy. - Tego wysokiego odznaczenia państwowego nie mogę od Pana przyjąć. Sprawując najwyższy urząd w państwie,wielokrotnie złamał Pan Konstytucję RP, przyczyniając się do powstania i pogłębiania chaosu prawnego i politycznego w naszym kraju oraz radykalnie osłabiając dotychczas wysoką, zasłużoną pozycję Polski w świecie. Przyjmując to odznaczenie, wyraziłby aprobatę dla sposobu, w jaki prezydent sprawuje swoją funkcję – czego uczynić nie może – i uznałby, że Andrzej Duda jest godzien nagradzania obywateli Rzeczypospolitej Polskiej za ich działalność na rzecz dobra Ojczyzny, czego także uznać nie może – napisał w oświadczeniu prof. Grzegorz Grzelak. Przypominamy, że w ostatnim czasie przyjęcia odznaczenia odmówili m.in. : były opozycjonista Krzysztof Siemieński, prof. Ludmiła Żylińska czy prof. Wojciech Bielecki. Wszyscy, tak samo jak prof. Grzelak, uzasadniali swoje decyzje łamaniem przez Andrzeja Dudę konstytucji.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To koniec. Dody na ekranie już nie zobaczycie
  2. Ta grupa zawodowa nie dostanie pensji?! Rządowi kończą się pieniądze
  3. Dramatyczny wypadek w „Mam talent”. Widownia nie mogła na to patrzeć
Źródło: natemat.pl  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News