Dziś w Strasburgu odbywają się uroczystości pogrzebowe Helmuta Kohla. Biorą w nich udział najważniejsi urzędnicy europejscy. Wśród nich nie mogło zabraknąć Andrzeja Dudy i Donalda Tuska, którym zrobiono bardzo wymowne zdjęcie.

Helmut Kohl zmarł 16 czerwca w wieku 87 lat. Był najdłużej sprawującym funkcję kanclerzem Niemiec. Za jego kadencji doszło do upadku muru berlińskiego.

Na uroczystościach pogrzebowych Kohla obecni byli najwyżsi europejscy urzędnicy: m.in. Emmanuel Macron i Angela Merkel. Nie zabrakło również przewodniczących instytucji unijnych: Jean-Claude`a Junckera i Donalda Tuska. Ten drugi po raz pierwszy od dawna miał okazję spotkać się z prezydentem Polski.

To właśnie spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem przykuło uwagę polskich mediów w największym stopniu. Panowie podali sobie dłonie na powitanie i spojrzeli głęboko w oczy – wyglądali na gotowych do boju. Komentatorzy odebrali to, jako zapowiedź kandydatury Tuska w kolejnych wyborach prezydenckich.

Bardzo wymowna scena :) Andrzej Duda w jaskini lwa. Szykuje się zacięty, ale myślę, że zwycięski pojedynek dla Andrzeja Dudy w 2020 roku – napisał jeden z użytkowników Twittera, popierający Andrzeja Dudę.

fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

...

Zobacz również