Dwa weta wystosowane przeciw PiS dały Andrzejowi Dudzie wzrost poparcia w społeczeństwie. Od tego momentu minął już ponad miesiąc, a prezydent nie ma zamiaru dłużej czekać. Wiadomo już, że Duda przechodzi do ofensywy politycznej.

W piątek w Gdańsku prezydent na konferencji Solidarności wygłosi bardzo ważne przemówienie. Tak poinformował sam wiceszef kancelarii prezydenta, Paweł Mucha. Jak zapowiedział, to będzie dotyczyło kampanii konsultacyjnej, która poprzedzi referendum konstytucyjne. W Gdańsku takie konsultacje zostaną przez Dudę zainaugurowane.

– W ramach przygotowań do referendum w sprawie zmian w konstytucji, które zaproponował prezydent Andrzej Duda, odbędą się konsultacje we wszystkich miastach wojewódzkich – mówi Mucha.

Wiadomo już, że Kancelaria Prezydenta weźmie się za organizację kilkunastu spotkań. Te mają się odbyć w najważniejszych miastach każdego z województw. Konsultacje byłyby otwarte dla każdego, a zapraszani na nie byliby politolodzy, konstytucjonaliści oraz media. Jak zakłada KPRP, takie spotkania miałyby rozwiać wątpliwości Polaków dotyczące zmiany Konstytucji i przygotować ich na referendum.

Pierwsze spotkania wystartować mają już z początkiem września. Prezydent po ponad 12 miesiącach rozmów miałby zwrócić się do Senatu z wnioskiem o referendum. Jak mówi Mucha, „10 pytań, które zawartych będzie we wniosku, będzie efektem konsultacji z Polakami”.

źródło: wp.pl

...

Zobacz również