Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej między prezydentem Polski i prezydentem Ukrainy padły wspólne zapewnienia o kontynuowaniu współpracy na rzecz rozwiązania konfliktu na Ukrainie.

Jak wynika z komunikatów opublikowanych po rozmowie obydwu przywódców, Polska i Ukraina będą nadal współpracować w kontekście polityki wschodniej i rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Jak czytamy na stronie prezydent.pl do Kijowa uda się specjalny wysłannik prezydenta Dudy, Krzysztof Szczerski, z zadaniem uzgodnienia szczegółów współpracy.

Z kolei z komunikatu, który pojawił się na stronie ukraińskiego prezydenta dowiadujemy się, że prezydent Polski zapewnił ukraińskiego przywódcę o tym, „że Polska nadal będzie wiarygodnym partnerem naszego państwa w kwestii osiągnięcia bezpieczeństwa na kontynencie europejskim i zachowania jedności transatlantyckiej w kontekście rosyjskiej agresji”, oraz że polski prezydent „potwierdził gotowość polskiej strony, by kontynuować konsekwentną politykę aktywnego wsparcia proeuropejskich reform na Ukrainie”.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: prezydent.pl/president.gov.ua/kresy.pl

...

Zobacz również