Andrzej Duda podpisał ustawę, na którą czekały miliony Polaków! Nowe zasady, które już od stycznia 2019 roku wejdą w życie, ułatwią sytuację wielu obywateli. Chodzi o użytkowanie wieczyste.

Koniec użytkowania wieczystego! Prezydent podpisał ustawę, na którą czekało wielu Polaków. Według nowych zasad użytkowanie wieczyste przekształci się we współwłasność terenów. Nie ma najmniejszych wątpliwości – będzie to ułatwienie, jak i odciążenie finansowe dla 10 milionów obywateli naszego kraju. Przekształcenie ruszy z dniem 1 stycznia 2019 roku.

Andrzej Duda podpisał ustawę! Znosi użytkowanie wieczyste

Już od 1 stycznia każdy użytkownik wieczysty, który jest właścicielem domu lub mieszkania, będzie mógł stać się właścicielem gruntu, który do tej pory posiadał jedynie jako współużytkownik wieczysty. Tego typu zmiana dotknie 2,5 miliona użytkowników wieczystych, czyli w przeliczeniu aż 10 milionów obywateli.

Obecnie opłata za użytkowanie wieczyste jest bardzo wysoka. W myśl nowych zasad zostanie przekształcona na tzw. opłatę przekształceniową, rozłożoną w ratach na 20 lat. Opłatę można także uiścić jednorazowo, co wiązać się będzie z istotną bonifikatą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jarosław Kaczyński pogrzebany. Wałęsa ujawnił jego LOJALKĘ
  2. Nowy szef Polskiej Fundacji Narodowej stracił „tylko” 2 miliony. PiS dał mu awans
  3. Dotarliśmy do szokujących informacji. IPN ukrywa prawdę o Wałęsie
  4. Chciał brutalnie zabić psa. Spotkała go zasłużona kara

Internauci wyśmiewają zmiany w sądownictwie. Nie szczypią się! [MEMY]


Andrzej Duda rządzi już trzy lata. Te MEMY najlepiej podsumowują ten okres!