Dziś ważą się losy polskiego sądownictwa. Duda podejmie decyzję

Dziś ważą się losy polskiego sądownictwa. Duda podejmie decyzję

Duda po powrocie ze Stanów Zjednoczonych bez wątpienia nie może liczyć nawet na chwilę odpoczynku. Już dzisiaj o godzinie 14 w Pałacu Prezydenckim ważyć się będą losy polskiego sądownictwa.

Duda podpisując się pod reformami wprowadzonymi przez rząd PiS, wywołał prawdziwe tsunami krytyki, które uderzyło w niego z ogromną siłą. Głosy niezadowolenia z decyzji prezydenta można było usłyszeć również poza granicami naszego kraju. Dzisiaj Andrzej Duda w Pałacu Prezydenckim podejmie decyzję, o tym, kto zasiądzie w Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Andrzej Duda powoła sędziów SN

Zgłoszeń osób chętnych objąć to stanowisko było około 200, a wolnych miejsc zaledwie 44. Zgłoszeniami w pierwszej kolejności zajęły się zespoły KRS, a następnie Rada powała poszczególne kandydatury. O tym, kto dokładnie zasiądzie jako sędzia, decyduje już sam prezydent. Według informacji podanych przez RMF FM prezydent Andrzej Duda właśnie dzisiaj ogłosi powołanie 10 osób. Dodatkowo wśród nich nie ma prokuratora Jarosława Dusia oraz radcy prawnej Małgorzaty Ułaszonek-Kubackiej. Lista z rekomendacjami KRS na sędziów Izby Dyscyplinarnej SN przesłana została do prezydenta w ten poniedziałek, przez co Andrzej Duda nie miał zbyt wiele czasu, aby dogłębnie się z nią zapoznać. Według wielu dzisiejsza uroczystość może okazać się kolejnym gwoździem do trumny polskiego prezydenta. Jeżeli okaże się, że prezydent RP na sędziów Izby Dyscyplinarnej powoła osoby sympatyzujące z członkami rządu PiS, to bez wątpienia bardzo szybko pojawią się głosy mówiące o tym, że wszystko było ustawione od początku do końca. Wielu Polaków jest przeświadczonych, że rząd PiS powołując na sędziów swoich ludzi, chce przejąć całkowitą władzę nad polskim sądownictwem. Jeszcze dziś przekonamy się, czy nasi rodacy naprawdę mają się czego obawiać.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Macierewicz mu tego nie odpuści! Jaki zniszczył go dwoma zdaniami
  2. Marta Kaczyńska padała ofiarą przestępców! Młoda matka przeżyła chwile grozy
  3. Opozycja będzie miała swojego Jarosława Kaczyńskiego!
źródło: onet.pl Następny artykuł