Duda oficjalnie ODŁĄCZA się od PiS! Nowe weta rujnują plany Kaczyńskiego

Duda oficjalnie ODŁĄCZA się od PiS! Nowe weta rujnują plany Kaczyńskiego

To doniesienia z ostatniej chwili! Andrzej Duda wpadł w szał po tym, jak okazało się, że PiS chciało go bezczelnie ograć w sprawie zmian w sądownictwie. Ma już dość i od teraz będzie działał sam.

Do zaproponowanych przez Prezydenta ustaw PiS zaczął "na bieżąco" dodawać poprawki, które przez sejmową komisję legislacyjna zostały ocenione jako niekonstytucyjne. Poprawki te nie było wcześniej pokazywane prezydentowi i są sprzeczne z tym, co on sam chciał wprowadzić!

Ziobro triumfuje

Najgorsze są zmiany w projekcie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, które zostały przegłosowane wczoraj i dzisiaj. Okazało się bowiem, że kandydatów na członków Rady będzie mogło wybierać również 25 prokuratorów, a to oznacza, że większość w KRS mogą wziąć współpracownicy Zbigniewa Ziobry z Ministerstwa Sprawiedliwości, gdyż prokuratorzy mogą zgłosić także sędziów, którzy pracują w resorcie!

Koniec z upokorzeniami

Andrzej Duda nie zniósł takiego policzka. Eksperci nie mają wątpliwości, że Prezydent nie da się upokarzać na rzecz Zbigniewa Ziobry, z którym od dawna ma na pieńku i zawetuje obie ustawy o sądach. Następny artykuł