Duda OBIECUJE: Najważniejszy minister PiS wyleci z rządu po rekonstrukcji!

Duda OBIECUJE: Najważniejszy minister PiS wyleci z rządu po rekonstrukcji!

O rekonstrukcji rządu mówi się w mediach już od dłuższego czasu. Jednak teraz pojawiła się informacja o niezwykle radykalnej decyzji prezydenta Andrzeja Dudy. Jak donosi "Polska The Times" Duda zdecydował już, że po rekonstrukcji w rządzie zabraknie najważniejszego ministra.

Wszystkie informacje dotyczące rekonstrukcji rządu wciąż są jedynie przekazami medialnymi. Dotąd żadne zmiany personalne, choć niektóre wydają się być niemal pewne, nie zostały oficjalnie potwierdzone przez polityków obozu rządzącego. ZOBACZ TAKŻE: Rekonstrukcja rządu PiS. Znamy nazwisko ministra, który na pewno na tym ucierpi Jedyne więc, na czym media mogą się opierać, to anonimowe informacje dochodzące z otoczenia najważniejszych osób w państwie. Chodzi oczywiście o prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudę.

Po rekonstrukcji minister zniknie

To oni mają największy wpływ na kształt przyszłego rządu RP. Dlatego też prezes przy okazji negocjacji dotyczących reformy sądownictwa, porusza z prezydentem także kwestie dymisji i powołań w rządzie. Jak donoszą osoby zbliżone do obu polityków, rekonstrukcja rządu została już zaplanowana na 4 grudnia. Wciąż jednak trwają negocjacje w sprawie jej kształtu. Prezydent oczekuje od prezesa Kaczyńskiego, że to on stanie na czele nowej Rady Ministrów. Wówczas jednak wymaga obowiązkowo jednej dymisji. - W przypadku Kaczyńskiego niczego nie można być pewnym, ale nie ma wątpliwości, że pozycja Macierewicza jeszcze nigdy nie była tak słaba. Raczej już przegrał - informuje jedna z osób, mająca wgląd w proces negocjacji. Wygląda zatem na to, że Antoni Macierewicz już niedługo pożegna się ze swoim stanowiskiem. A osobą, która ma mieć na to największy wpływ, okazuje się właśnie sam prezydent Duda.

Konflikt prezydent - szef MON

Między głową państwa a szefem resortu obrony trwa konflikt, którego początku prawie nikt już nie pamięta. Niedawno prezydent po raz kolejny odmówił przyznania nominacji generalskich na wniosek ministra obrony narodowej. ZOBACZ TAKŻE: Duda przejmuje władzę. Kaczyński, Szydło i Macierewicz idą w odstawkę Andrzej Duda nie przebiera także w słowach. Zarzucił Macierewiczowi stosowanie "ubeckich metod" wobec jego współpracowników. Miał na myśli konkretnie gen. Kraszewskiego, któremu szef MON już od dłuższego czasu odmawia dostępu do informacji niejawnych.

Plan Dudy ma jedno "ale"

Jedna rzecz może zaprzepaścić plan prezydenta. Stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Od dłuższego czasu zmaga się on z coraz większymi trudnościami zdrowotnymi. Ostatnio zaczął cierpieć z powodu problemów z nogą. To poważne utrudnienie w spełnianiu obowiązków premiera. Jeśli Kaczyński nie będzie mógł z powodu stanu zdrowia objąć obowiązków premiera, wówczas stanowisko może utrzymać Beata Szydło. Wtedy najprawdopodobniej Macierewicz będzie bezpieczny.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News