Andrzej Duda stanowczo sprzeciwia się wszelkim przejawom szkalowania naszego kraju. Dał temu wyraz we wczorajszej wypowiedzi. Prezydent nie zamierza tolerować pomówień.

W poniedziałek 4 września prezydent RP spotkał się z ambasadorami Polski, aby podziękować im za ich służbę oraz wsparcie, jakie otrzymuje od nich podczas zagranicznych wizyt. Zaznaczył, że ambasadorowie cenią sobie współpracę z MSZ i jego szefem, Witoldem Waszczykowskim.

Głowa polskiego państwa wypowiedziała się też na temat pozycji Rzeczpospolitej na arenie międzynarodowej. Andrzej Duda odpowiedział także na krytykę działań Warszawy i ich wpływu na stosunek innych krajów do Polski. Swoje stanowisko poparł wynikiem głosowania nad przyjęciem Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ w charakterze niestałego członka.

– Jeżeli ktoś mówi o słabej pozycji Polski na arenie międzynarodowej, niech popatrzy na te wyniki – mówił prezydent odnoście wyniku owego głosowania.

Prezydent zwracając się do ambasadorów, polecił im także, aby na każdy przejaw szkalowania Polski odpowiadali ostro, ale odpowiednio do słów rzuconych pod jej adresem. Duda jasno wypowiedział, że nie zamierza tolerować żadnego atakowania kraju, którego jest głową. Dodał też, że każde nieprzychylne słowo jest dowodem na silną pozycję Polski, gdyż „atakuje się silnych, słabych się nie atakuje”.

– Żadne szkalowanie dobrego imienia Rzeczypospolitej nie może pozostać bez reakcji, bardzo mi na tym zależy, byście na każdy, najdrobniejszy akt szkalowania naszego kraju po prostu reagowali, oczywiście odpowiednio do skali tego pomówienia. Ale jeśli pomówienie jest ostre, to reakcja też musi być ostra – zaznaczył.

źródłó: natemat.pl

...

Zobacz również

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!