Od czasu ogłoszenia decyzji o wecie widać, że prezydent Andrzej Duda nabrał wiatru w żagle. Nie ma zamiaru dać się bezkarnie besztać politykom Prawa i Sprawiedliwości.

Jeśli któryś z wiceministrów osiągnie taki wynik wyborczy jak prezydent, czyli zdobędzie ponad 8,5 mln głosów wyborców, to wtedy będą partnerami do dyskusji z prezydentem – skomentował krytykę polityków partii rządzącej rzecznik Kancelarii Prezydenta.

Dodaje również, że to przede wszystkim zwolennicy Zbigniewa Ziobry atakują Prezydenta RP. Ostrzega, że na tego rodzaju działaniach mogą jedynie stracić.

Mam nadzieję, że rozemocjonowani politycy trochę ostudzą swoje emocje, swoje wypowiedzi. Mam też nadzieję, że politycy Solidarnej Polski nie będą ponownie rozbijać Zjednoczonej Prawicy, bo to nie jest dobry czas, żeby takie działania przeprowadzać – przestrzega Krzysztof Łapiński.

Wskazuje również, że prezydentowi szczególnie nie przypadły do gustu słowa Patryka Jakiego, który stał się najzagorzalszym krytykiem głowy państwa w obozie rządzącym. Przypomina, że gdyby nie prezydent Andrzej Duda, nie znajdowałby się on na swoim obecnym miejscu.

To zwycięstwo Andrzeja Dudy otworzyło drogę PiS do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych i to dzięki zwycięstwu Andrzeja Dudy Jaki jest dzisiaj wiceministrem. Gdyby tego zwycięstwa nie było, to pewnie wiceminister Jaki byłby albo poza parlamentem, albo siedział w ławach opozycji – zauważa rzecznik Prezydenta RP.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Zobacz również