Bardzo nie lubię aparatczyków z PiSu. Andrzej Duda to fatalny kandydat. Daje złudne poczucie zmiany. Jednak przy obecnie urzędującym Gomułce to wręcz ideowiec. Nie ma mowy, żeby Duda sprawił iż Polacy zaczną wracać z emigracji. O naprawie gospodarki nie ma nawet co przebąkiwać. Jednak prezydent to głównie posadka reprezentacyjna. No i dobrze żeby PiS powetował trochę sejmowe zapędy Partii Obłudy.

Los jest nieubłagany. Tak jak się mogliśmy spodziewać, musimy wybierać między złem i złem większym. Złem większym jest pan Wpadka – udawany hrabia – z inscenizacją budowy obwodnicy w tle. Z jedną z najdroższych w Europie kancelarii. Z folwarkiem zrobionym na bazie państwowych spółek. Finansujących przychylne media, przychylnych celebrytów.

Mamy co prawda dopiero sondażowe wyniki, ale one nie powinny znacząco się różnić z wynikami w PKW. No chyba że powtórzone zostaną cyrki z PSLem z samorządówki… W każdym razie żyjemy w państwie o całkowitym braku zaufania do instytucji publicznych. Do mediów i lansowanych przez nich autorytetów. 20% Kukiza to kop w dupę dla tej sitwy. Której symbolem jest dogorywający politycznie Komorowski.

Cynizm, Goebbelsizm, cenzorstwo i propaganda nie przeszły. Media zamawiały sondaże. I wszystkie przedwyborcze sondaże wskazywały na bezapelacyjne zwycięstwo Bronisława. Media bez żenady trąbiły, iż nie wiadomo czy będzie w ogóle druga tura.

Prezydent robił sobie z Polaków jaja. Czy uczciwy człowiek mówi o zgodzie i dzieli Polskę na radykalną i racjonalną? Czy ktoś kto wymachuje piąchą i ryczy „nie ma zgody na brak zgody” chce zgody? W ogóle to są jałowe hasła dla gawiedzi. A lud ciemny, ale nie tak ciemny jak to się niektórym cynicznym Goebbelsom wydaje. Warto zaznaczyć, że publiczne media KOMOROWSKI INFO dawały wielokrotnie więcej czasu antenowego prezydentowi. Nawet gdy występował jako kandydat, a nie głowa państwa. To wszystko jest wyliczone.

Brzydzę się mediami PiSowskimi. Lichocką, która gdy partia Kaczyńskiego rządziła nie chciała wpuścić Korwin-Mikkego do studia TVP INFO. Która naskakiwała na kolegów z „Do Rzeczy”, że polityka w muszce ośmielili się dać na okładkę. Brzydzę się Sakiewiczem, który na każdą krytykę swoich mediów, które nazywa „strefą wolnego słowa” odpowiada że to oczywiście ruska agentura wpływu szczuje, atakuje wolne słowo i w ogóle nie ma o czym mówić. Mam wrażenie, że Duda nie jest ani na tyle silny, ani na tyle niezależny, żeby pogonić PiSowskich Kraśków i Lisów. Bardzo nie podobało mi się również jak Duda recytował jak ciul podczas debaty w TVP 1. Wyglądał jak recytator klepiący formułki.

Jestem jednak przekonany, że warto by Andrzej Duda włożył kij w ten układ. Może nawet się pokompromitował trochę do jesieni. To ułatwi wejście do sejmu ideowcom.

Kukiz to wspaniały człowiek. Polityk na miarę naszych czasów. Tylko ktoś taki, artysta, który nie truje skomplikowanymi poglądami jest w stanie dotrzeć do prostych ludzi. Ludzi którzy nie rozumieją mechanizmów polityki i nie chcą rozumieć. Ale mają oczy i widzą, że w Polsce coś jest nie tak. Że piramidy finansowe ZUS i NFZ ssą bez opamiętania i proponują gówniane emerytury i fatalną służbę zdrowia. Że wszędzie rządzą układy i młody by godnie zarabiać musi wyjechać za granicę. Głosowałem na Korwin-Mikkego, ale to wisienka na torcie, dla ludzi mocno zainteresowanych polityką. Przewroty, zmiany, rzędy dusz prowadzą Kukizy.

To była świetna kampania. Wykreowała ruch antysystemowy i na jesieni na pewno w sejmie zasiądzie wielu wartościowych Polaków. Ideowców, wolnościowców i patriotów. Teraz będzie brutalna dogrywka, którą w dużej mierze zaaplikują nam rządowe media. Będzie śmieszne straszenie Kaczyńskim, państwem policyjnym itd. Tylko że to w państwie Komorowskiego w psychuszce zamknięto gościa co przyszedł na więc prezydenta z krzesłem.

Komorowski to prezydent fajnopolaków, ludzi bezmyślnie zadowolonych z byle powodu. To prezydent ludzi bardzo dobrze urządzonych w systemie, którym się nic nie chce, w dupie mają rozkład kraju i następne pokolenia Polaków. Dudzie się chociaż chce i dlatego warto wybrać zło mniejsze.

Polecam zalajkować mój fanpejdż:

...

Zobacz również