Duda komentuje "ubeckie metody". Wpadł w DZIKĄ FURIĘ na wizji TVP

Duda komentuje "ubeckie metody". Wpadł w DZIKĄ FURIĘ na wizji TVP Źródło: Fot. pixabay.com/tweemr

Nie milkną echa afery, która wybuchła po nagranej przez przechodnia wypowiedzi Andrzeja Dudy na temat Antoniego Macierewicza. Na antenie TVP Info prezydent odniósł się do całej sprawy. Wyraźnie nie mógł przy tym powstrzymać emocji.

Duda podczas podsłuchanej rozmowy stwierdził, że jak szef MON będzie "stosował takie ubeckie metody, jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko". Do całej sytuacji odniósł się na antenie TVP Info podczas wywiadu z Danutą Holecką.

Prezydent nie może uwierzyć

Zapytany o nagrania Duda, nie krył emocji. Prezydent przybliżył widzom kontekst wypowiedzi i wyraził głębokie rozczarowanie postawą Macierewicza.

- Powiedziałem, co myślę. Chodziło o sprawę generała Kraszewskiego i odebrania mu dostępu do informacji niejawnych . (...) Nigdy się nie spodziewałem, przystępując do współpracy z Macierewiczem, że taka sytuacja w ogóle w relacjach pomiędzy Pałacem Prezydenckim a MON zaistnieje. Że współpracownicy prezydenta w taki sposób traktowani... To jest coś, w co nie mogę uwierzyć. To jest sytuacja dramatyczna - stwierdził rozgoryczony Duda.

Co dalej z Dudą i PiS?

Prezydent odniósł się również do istotnych kwestii, związanych z jego współpracą z PiS. Duda zabrał głos m.in. na temat rekonstrukcji rządu i poprawek do zawetowanych przez niego ustaw dotyczących reformy sądownictwa.

- Kwestie rządu są decyzją większości parlamentarnej. Patrzę uważnie na ministerstwa, zwłaszcza te, z którymi muszę współpracować, ale generalnie uważam, że ewentualna rekonstrukcja jest decyzją większości. (...) Rozmawialiśmy na temat poprawek i rzeczywiście zostało wypracowane pewne porozumienie. Jeśli teraz te ustawy wraz z poprawkami zostaną przegłosowane przez parlament, to nie będę miał wątpliwości przed podpisaniem ustaw - powiedział w rozmowie z Danutą Holecką.

Źródło: natemat.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News