Jeśli masz taki zamek w drzwiach, zachowaj szczególną ostrożność. Każdy może go otworzyć

Jeśli masz taki zamek w drzwiach, zachowaj szczególną ostrożność. Każdy może go otworzyć

Twoje drzwi może otworzyć dosłownie każdy. Jeśli posiadasz taki zamek, powinieneś mieć się na baczności. Niestety, nie da się tego naprawić.

Zamek do drzwi, który miał zapewniać bezpieczeństwo, a przy okazji zautomatyzować i nadzorować proces zamykania drzwi, jak się okazuje, nie jest do końca wydajny. To podstawowe zabezpieczenie może był łatwo złamane, dlatego należy podwójnie się zastanowić, zanim zdecydujemy się na zakup zamka KeyWe Smart Lock. Ze statystyk wynika, że wybierają go głównie osoby prywatne.

Drzwi w domu można szybko i łatwo zhakować 

Eksperci firmy F-Secure znaleźli lukę z zabezpieczeniu zamku KeyWe Smart Lock. Dzięki niej ktoś o odpowiedniej wiedzy technicznej może bez problemu wtargnąć do naszego domu i go okraść czy zdemolować. Tym bardziej, że pracownicy F-Secure twierdzą, że mechanizm zamka jest stosunkowo prosty do odtworzenia. Co gorsza, włamywacz ma możliwość znalezienia się w naszym domu cicho - nie potrzebuje wybijać szyby czy na siłę forsować drzwi. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wspomniana luka pozwala przechwytywać komunikację między smartfonem użytkownika a samym inteligentnym zamkiem, co w praktyce oznacza, że każda osoba posiadająca minimum wiedzy technicznej i sprzęt o wartości nawet do 30 złotych, mający opcję przechwytywania danych Bluetooth LE, może zaczaić się w pobliżu i odczytywać niepożądane informacje. 

Dzisiaj grzeje: 1. Aleksandra Kwaśniewska się wygadała! Niechcący zdradziła wstydliwy sekret
2. Najpierw 14-letnia Dżessika współżyła z 2 chłopakami w szkolnej toalecie, ale później było już tylko gorzej. Rzeczy, które kazała zrobić Sebastianowi są po prostu straszne

Tego zamka nie da się już naprawić

Niestety, nie da się rozwiązać tego problemu. Aktualizacja oprogramowania jest niemożliwa. Dlatego każdy posiadacz tego rodzaju zamka musi go wymienić, w innym przypadku naraża się na włamanie. To na tyle poważny przypadek, że być może niezadowoleni klienci mogą w końcu zażądać zwrotu pieniędzy lub nawet wystosować pozew zbiorowy. 

uploaded

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media nie opisują dziś początków ich związku. Byłą i obecną żonę Strasburgera łączyła niespodziewana relacja
  2. Ryzykując swoje zdrowie walczą o pieniądze. Skandaliczny proceder w Biedronce
  3. Zdjęcia córki Zbigniewa Bońka trafiły do sieci. Jest najpiękniejszą blondynką świata
  4. Lata po śmierci Marii Czubaszek mąż ujawnił druzgocącą prawdę. Niestety, nie miała szans przeżyć operacji
  5. Porwał ją, jak miała 11 lat i gwałcił. Rodziła mu dzieci, a rzeczy, które w tym czasie robiła jego żona nie mieszczą się w głowie

Źródło: dobreprogramy.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News