Radni Słupska głosowali dziś nad absolutorium dla prezydenta miasta. Ich werdykt był zaskakujący. Robert Biedroń nie otrzymał absolutorium mimo że sposób, w jaki gospodarował budżetem Słupska był wielokrotnie wychwalany i stawiany jako wzór.

Do podjęcia uchwały absolutoryjnej wymaganych było 11 głosów. Za było jednie 9 radnych. Wśród nich ci z klubu Biedronia i SPO. Przeciwko opowiedzieli się radni Prawa i Sprawiedliwości.

Biedroń przed głosowaniem chwalił się swoimi sukcesami. Wyprowadzeniem miasta z zadłużenia, nadwyżką i ugodą ws. spornego aquaparku. Argumenty te nie przekonały jednak wystarczającej ilości radnych. Zarzucali oni Biedroniowi, iż wstrzymywał się od inwestycji, na które wydał w sumie 3% budżetu.

Ten budżet pokazuje, że nie inwestowaliśmy choć mogliśmy. Ten budżet nie jest dobrze wykonany i mówię to ze smutkiem, bo ja tu zostanę a pan wyjedzie – mówił podczas sesji rady miasta Robert Kujawski z PiS.

Biedroniowi zarzucano również, iż kreuje się on na celebrytę. Najcięższy zarzut wytoczył jednak Bogusław Dobkowski. Radny wyjawił, iż Biedroń miał złożyć Platformie Obywatelskiej propozycję wsparcia projektu “Restauracja kościoła Mariackiego i kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku jako elementów Szlaku Jakubowego”.

To co pan zrobił przed godziną to samobój. Nie przykłada się pistoletu do głowy, kiedy się negocjuje i nie wkłada palca do ognia na złość mamie – zwrócił się do Biedronia Dobkowski.

źródło: GP24

<strong>ZOBACZ TAKŻE</strong>

https://www.youtube.com/watch?v=vNnoORL0N-0

...

Zobacz również