Coraz głośniej mówi się w Wielkiej Brytanii na temat drugiego referendum w sprawie Brexitu. Theresa May powiedziała, że jest to decyzja pokolenia, ale brytyjskie media naciskają. Uważają, że będzie to demokratyczne i uczciwe. 

Brytyjczycy zdecydowali, że chcą opuścić Unię Europejską, choć należy podkreślić, że aż 62 proc. Szkotów opowiedziało się za pozostaniem we Wspólnocie. Rząd uznał, że jest to decyzja pokoleniowa i wykluczył powtórkę. Jednakże brytyjskie media podkreślają, iż zmieniły się okoliczności.

Zamieszanie wokół wyroku Wysokiego Trybunału i brak zgody wewnątrz rządu powoduje, że uruchomienie procedury wyjścia z Unii nieustannie się opóźnia, a Brytyjczycy widzą chaos i niezdecydowanie. Brytyjski „The Independent” podkreśla, że rząd nie tylko nie ma planu na Brexit, ale również planu na plan. Głosi więc, iż należy powtórzyć referendum w sprawie Brexitu.

– Byłoby to rozwiązanie najbardziej demokratyczne i uczciwe. W obliczu takich okoliczności należy to zrobić. 

Przeciwnicy takiego pomysłu są oburzeni. Uważają, że Brytyjczycy dokonali demokratycznego wyboru, a środowiska opowiadające się za pozostaniem w Unii Europejskiej będą wojować o kolejne referenda do momentu aż wynik będzie im odpowiadał.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

...

Zobacz również