stuhr
Wiadomości Pikio - 31 Marca 2016

Druga, zupełnie inna wersja incydentu ze Stuhrem w teatrze. Ktoś kłamie, tylko kto?

Wczoraj informowaliśmy o incydencie w Teatrze Polonia Krystyny Jandy, z udziałem Macieja Stuhra. Aktor miał zostać "wyklaskany" w trakcie spektaklu "Boska" przez grupę ludzi, którzy przekonywali, że w ten sposób chcieli nawiązać do tradycji poniżania aktorów kolaborujących z okupantem. Rzeczniczka teatru i antyrządowe media przedstawiają sprawę zupełnie inaczej niż relacjonował prorządowy portal niezależna.pl. Ktoś kłamie, pytanie kto?

Nie ma żadnych nagrań z incydentu, więc trudno ustalić kto kłamie. Według niezależnej sprawa wyglądała następująco. W trakcie spektaklu grupa osób wstała i zaczęła głośno klaskać i krzyczeć "brawo". Portal niezależna.pl napisał, że aktor został "poniżony", bowiem grupa nawiązała do tradycji "wyklaskiwania" aktorów kolaborujących z okupantem. Serwis sugerował, że grupa była dość liczna, przytaczał wypowiedzi anonimowych osób.

Odezwała się do nas rzeczniczka Teatru Polonia, Józefina Bartyzel.

- Chcieliśmy sprostować tendencyjne doniesienia w sprawie rzekomego wyklaskania pana Macieja Stuhra w Teatrze Polonia, podczas spektaklu „Boska!". Po pojawieniu się Pana Stuhra na scenie klaskać zaczął jeden, bardzo starszy, pan. Obecna na scenie pani Janda zapytała tego pana, czy zamierza przeszkadzać, po czym to publiczność wyklaskała pana i wyprosiła go z sali. Do przeszkadzającego pana z prośbą o opuszczenie sali podeszli bileterzy, a nie ochrona. Widzowie wielkimi brawami skwitowali fakt, że przeszkadzający widz opuścił salę, a spektakl kontynuowano potem bez przeszkód.

W przeciwieństwie do prorządowego serwisu niezależna.pl, antyrządowe media przedstawiają sprawę tak jak rzecznik teatru. Newsweek w artykule "Prawica chciała się zemścić na Macieju Stuhrze. Ale jej nie wyszło" powołuje się na Stuhra, który przekonuje, że "nie było żadnego skandalu".

Z kolei niezależna.pl pisze, że osoby, które cytowała nie chcą się ujawnić, bo "planują więcej tego typu akcji".

Trudno więc ustalić czy była to grupa osób, która zdominowała spektakl czy jeden starszy pan, który został wygoniony. Ktoś kłamie, pytanie tylko kto.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News