Prosty i domowy sposób na drożdże. Wystarczą 3 składniki, nie trzeba wychodzić z domu

Prosty i domowy sposób na drożdże. Wystarczą 3 składniki, nie trzeba wychodzić z domu Źródło: ElinorD Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Pandemia sprawiła, ze wiele towarów niezwykle ciężko dostać w sklepach. Jednym z nich są drożdże. Potrzebne są nam do wykonywania znacznej części wypieków. Już teraz możesz się dowiedzieć, jak wykonać je samodzielnie.

Nie da się ukryć, że drożdże bardzo szybko znikają ze sklepowych półek. W związku z tym niekiedy ich zdobycie może graniczyć z cudem. Na szczęście istnieją sposoby na ich samodzielnie wyprodukowanie. Przepis jest niezwykle prosty.

Jak zrobić drożdże domowej roboty?

To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób. Drożdże okazują się teraz niezwykle popularne. Wszystko za sprawą panującej pandemii. Ludzie, unikając częstego wychodzenia do sklepu, postanowili samodzielnie wypiekać pieczywo. To właśnie drożdże są jednym z potrzebnych składników do wyprodukowania własnych wypieków.

Podczas poszukiwań produktów niezbędnych do wyrobu własnego chleba, z pewnością na wielu twarzach pojawił się smutek na widok pustych półek, które niegdyś były zasobne w drożdże. Na szczęście istnieje przepis na ich samodzielne wykonanie. Potrzeba tylko kilka składników. To prostsze niż myślisz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przepis na własne drożdże zaskakuje prostotą

Przed rozpoczęciem przygotowań musimy zaopatrzyć się w trzy niezbędne składniki. Drożdże wytworzymy przy użyciu jasnego piwa, cukru i ziemniaków. W pierwszym etapie dwa ziemniaki gotujemy i rozgniatamy na jednolitą masę. Dodajemy do niej jedną łyżkę cukru. Następnie mieszankę wzbogacamy o łyżkę jasnego piwa. Całość dokładnie mieszamy. Kiedy już to zrobimy, masę przekładamy do małego naczynia i przykrywamy ścierką.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostałeś już 13. emeryturę? ZUS może ją odebrać nawet po wypłacie, wiadomo kto jest zagrożony 

2. Ważne słowa Ministra Zdrowia. Już niedługo na Polaków może zostać nałożony nowy obowiązek

Naczynie odstawiamy w zacienione miejsce o temperaturze pokojowej. Kiedy już do zrobimy musimy uzbroić się w cierpliwość. Po kilku dniach nasze drożdże powinny być już gotowe. Dzięki nim nasze domowe wypieki zachwycą wszystkich domowników. Przepis na drożdże jest tak prosty, że niektórzy już pewnie nigdy nie kupią ich w sklepie. Pandemia sprawia, że musimy wykazywać się coraz większą zaradnością.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Były prezydent Portugalii apeluje. "Oddajmy respiratory młodszym"
  2. Zdjęcia młodziutkiej córki Adama Małysza wprawiają w osłupienie. Upodobniła się do potwora
  3. Eksperci biją na alarm przed bezobjawowym koronawirusem. Konsekwencje mogą być straszne, jeśli się go zignoruje
  4. Naukowiec mówi, jak można zatrzymać epidemię. Jest jeden, kluczowy warunek
  5. Latami starali się o dziecko. Niewyobrażalne, co się stało w dniu porodu, cały szpital zalał się łzami
  6. MZ i NFZ ostrzegły Polaków. Podały ważne reguły dotyczące zakupów, lepiej się do nich zastosuj

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News