Ten kulturysta był w doskonałym nastroju. Po zapowiedzi wszedł na matę i chciał zachęcić publiczność do oklasków. Zdecydował się na odważny popis, jednak coś poszło nie tak. 23-latek doprowadził do swojej śmierci na oczach tłumu.

Mowa o Sifiso Lungelo Thabete, kulturyście z Republiki Południowej Afryki. Sportowiec pochodzący z Umlazi, małego miasteczka na wschodnim wybrzeżu kraju, był bardzo obiecującą postacią. Ostatnio wygrał nawet mistrzostwa świata juniorów w kategorii do 75 kg. Miał przed sobą świetlaną przyszłość.

Ludzie z jego okolicy uwielbiali go. Thabete był dla nich nie tylko wybitnym sportowcem, ale także i przyjacielem. Tłumnie przyszli więc na jego kolejny występ. Kiedy wszedł na matę, postanowił popisać się saltem w tył. Coś poszło jednak nie tak.

23-latek popełnił błąd podczas skoku i upadł prosto na głowę. W ułamku sekundy złamał sobie kark. Mimo szybko udzielonej pomocy, jego stan był już zbyt tragiczny. W ciągu kilku godzin od feralnego wyczynu Thabete zmarł. Świat kulturystów opłakuje śmierć 23-latka. Jak podają branżowe media, południowoafrykański kulturysta miał zadatki na bycie światową gwiazdą.

Poniższy materiał przeznaczony jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

https://youtu.be/ROPRTf6W47s

...

Zobacz również