Rząd na czele z Beatą Szydło angażuje się w pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic, które przeszły niedawno na Polską Północną. Prezes Rady Ministrów apeluje o solidarność z osobami, które ucierpiały najbardziej. Zwróciła się także do przedsiębiorców.

Wypowiadając się w Małej Kloni k. Gostycyna w województwie kujawsko-pomorskim, zwróciła się do przedsiębiorców posiadających składy budowlane, żeby nie podwyższali cen oferowanych przez siebie materiałów. Poprosiła tym samym o niewykorzystywanie ciężkiej sytuacji tysięcy ludzi.

– Mam prośbę i apel do wszystkich z państwa, którzy sprzedajecie materiały budowlane, gdyż słyszę od mieszkańców, że one bardzo drożeją, o to, żeby nie podwyższać cen. Myślę, że wszyscy powinniśmy solidaryzować się z mieszkańcami i nieszczęściem, które ich spotkało. Nie wykorzystujmy tej sytuacji, żeby utrudniać odbudowę przez podwyższanie cen – powiedziała.

Premier zapewniła o tym, że pieniądze na pomoc w zniwelowaniu szkód, spowodowanych przez burze są przygotowane. Według niej inspektorzy budowlani posłani w teren powinni zakończyć wycenę szkód do końca miesiąca. Odszkodowania ze strony państwa wynieść mają do 200 tysięcy. złotych w przypadku domu mieszkalnego i do 100 tysięcy, jeśli chodzi o budynek gospodarczy. Z budżetu państwa wspomożeni zostaną również rolnicy, których plony zostały w wielu wypadkach całkowicie zniszczone.

źródłó: wp.pl

...

Zobacz również