Dramat Zosi. Nadziała się na szczotkę od toalety i straciła pół głowy

Dramat Zosi. Nadziała się na szczotkę od toalety i straciła pół głowy Źródło:

Niewinna zabawa podczas przyjęcia urodzinoego w jednej chwili przeistoczyła się w tragedię, której skutki są odczuwalne po dziś dzień. Zosia Zwolińska, lat 35 poślizgnęła się w toalecie. Trzonek szczotki toaletowej wbił się w jej głowę.

Wypadek miał miejsce w grudniu 2015 roku podczas świętowania urodzin Zosi. Kiedy kobieta poślizgnęła się na kafelkach w łazience upadła niefortunnie głową na szczotkę toaletową, której trzon przebił oko i wbił się w mózg.

Natychmiast przprowadzono operację. Choć lekarzom udało się wyjąć przedmiot z głowy to nastąpił obrzęk mózgu w wyniku którego trzeba było wyciąć kawałek czaszki. Obecnie mózg dziewczyny osłania jedynie cienka warstwa skóry, co stwarza poważne zagrożenie dla jej zdrowia i życia.

 -  Możemy mówić o wielkim cudzie, że Zosia przeżyła - mówi Joanna Bartecka, przyjaciółka kobiety. - Jest jednak w połowie sparaliżowana, nie potrafi dobrze mówić - dodaje.

By lekarze mogli zrekonstruować czaszkę Zosi potrzebne jest prawie ćwierć miliona zł. Niestety wymaganej kwoty nadal nie uzbierano. Po rekonstrukcji czaszki istnieje duża szansa, że stan zdrowia Zosi ulegnie znacznej poprawie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News