Dramat w Watykanie. W polską rodzinę wjechał rozpędzony samochód

Dramat w Watykanie. W polską rodzinę wjechał rozpędzony samochód

Polacy postanowili odwiedzić Rzym. Pięcioosobowa rodzina, która w okolicy Placu Świętego Piotra przechadzała się zwiedzając zabytkowe ulice, została potrącona przez rozpędzone auto. W jakim są teraz stanie?

Polacy natychmiast zostali przewiezieni do szpitala, a w mediach przez chwilę pojawiła się informacja sugerująca, że sytuacja z Watykanu miała charakter ataku terrorystycznego. Dziś jednak tamtejsze media odwołały informację, sugerując, że zdarzenie było wypadkiem.

Polacy w szpitalu. Czy w Watykanie zawinił kierowca?

Dochodzenie, które prowadzone na miejscu ma dowieść przyczyny wypadku, wciąż jest w toku. Ze wstępnych ustaleń włoskiej policji wynika, że kierowca rozpędzonego auta wpadł w poślizg, a winę ponosiły złe warunki atmosferyczne. Chwilę wcześniej padało i, jak przypuszczają media, kierowca nie dostosował się do panujących okoliczności drogowych. Na miejscu natychmiast została poszkodowanym udzielona pomoc. Polacy zostali przewiezieni do szpitala. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało konsula o zdarzeniu, ten zobowiązał się opiekować rodziną. W pobliżu Placu Świętego Piotra w Rzymie pojawiły się również media, które sprawę na bieżąco komentowały.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Rodzinie nie zagraża już niebezpieczeństwo. Nie wiadomo jednak, kiedy zdecydują się wrócić do Polski i czy ich stan pozwala na to. Z ustaleń wynika, że poszkodowani w wypadku Polacy to młode małżeństwo z trójką dzieci w wieku: 3, 6 i 11 lat. Zważywszy na zdjęcia z miejsca oraz akcję, którą zorganizowała policja w celu zabezpieczenia śladów, wypadek mógł się skończyć prawdziwą tragedią.

Watykan latem

W okresie urlopowym Watykan jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Europie. Jednocześnie na turystów czeka bardzo dużo niebezpieczeństw. Lokalna policja przestrzega przed kieszonkowcami, którzy nierzadko przebrani za miejscowych informatorów, czekają na okazję, by kogoś okraść. Występuje tam także zagrożenie atakiem terrorystycznym. Jako miejsce święte, a jednocześnie pełne ludzi, zwraca uwagę Państwa Islamskiego.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dawny gwiazdor Polsatu spowodował śmiertelny wypadek. "Powiedzieli, że zabiłem przyjaciela"
  2. Tragedia w Polsce! Siedmiolatek wypadł z okna na na trzecim piętrze, jest w ciężkim stanie
  3. Wypadek rządowej kolumny wstrząsnął krajem! Nie żyje zagraniczny premier
Następny artykuł