To prawdziwy dramat, który przeżywa cała rodzina Pawła Kukiza. Muzyk walczy bowiem o życie swojej córki. Ta potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej. Niestety, nawet Paweł Kukiz nie jest w stanie poruszyć skostniałej struktury polskiej służby zdrowia.

18-letnia córka Kukiza, Hania, od małego ma ogromne problemy ze zdrowiem. Od małego leczy się w Centrum Zdrowia Dziecka. Dziewczynka niestety nie ma przez to łatwego życia, a ostatnio to skomplikowało się jeszcze bardziej.

Hania potrzebuje bowiem pilnie przeszczepu nerki. Dotąd miała dwie transplantacje, które niestety okazały się fiaskiem. Teraz czeka na kolejną, która ma uratować jej życie. Niestety, musi mierzyć się ze ścianą bezdusznej biurokracji.

Paweł Kukiz bezsilny wobec służby zdrowia

Jego córka ma już bowiem 18 lat. W świetle prawa jest dorosła. Jednakże to właśnie Centrum Zdrowia Dziecka chce się leczyć do końca. To w tym szpitalu ma lekarzy, którzy znają już jej problem i są jej w stanie prędko pomóc w razie problemu.

Niestety, na drodze do zdrowia stoją przepisy. Te mówią bowiem, że aby osoba powyżej 18 roku życia leczyła się w CZD lekarz musi za każdym jej pojawieniem się występować o zgodę do NFZ. W przypadku Hani Kukiz to nawet 5 razy w miesiącu. Ogromnie utrudnia, a wręcz uniemożliwia to leczenie 18-latki.

– Moje dziecko przebywa ogromny kawał czasu w szpitalach. Celem jest kolejny przeszczep nerki. Czekamy, bo na razie nie ma dawcy. Przez cały ten czas jesteśmy świadkami absurdalnych przepisów, które – odnosi się takie wrażenie – służą tylko urzędnikom, a nie pacjentowi, a z całą pewnością utrudniają pracę lekarzom. Nie można traktować pacjentów jak rzeczy! – grzmi Kukiz.

ZOBACZ TAKŻE:
1. Poseł Kukiz’15 nie zginął w wypadku? PORAŻAJĄCE ustalenia prokuratury
2. Kukiz wpadł w szał. „Porażające jest FRAJERSTWO obywateli”
3. Kukiz zakochał się w krowie. Ale to ona go wydoiła

"Taniec z gwiazdami": 7 par, które połączył program


Najbogatszy człowiek świata? W takich luksusach żyje Władimir Putin!

źrodło: se.pl

Zobacz również