Dramat Telewizji Republika, fatalne wyniki
Wiadomości Pikio - 7 Sierpnia 2015

Dramat Telewizji Republika, fatalne wyniki

Portal Wirtualnemedia.pl udostępnił wyniki oglądalności polskich telewizji z lipca 2015 roku. Z raportu wynika, że w przedziale wiekowym 16-49 telewizja osiągnęła średnią widownię na poziomie... 958 osób. To niemal 2,5-krotny spadek w stosunku do poprzedniego roku. 

Telewizja Republika miała być projektem niezależnym, medium obiektywnym i prężnie rozwijającym się. Jednakże, nadzieje na nową, bezstronną, pluralistyczną telewizję rozwiała stronniczość i mocne faworyzowanie konserwatywnej opozycji sejmowej. Być może dlatego od lipca 2014 r. do tego samego miesiąca bieżącego roku, telewizja zamiast się rozwijać, straciła prawie 2,5 raza widzów w przedziale wiekowym 16-49. Z przeciętnej widowni na poziomie 2190 osób, zostało jedynie 958. Dla porównania, lider w zestawieniu, czyli TVN24, osiągnął wynik na poziomie 65046 osób. Jeśli chodzi o średnią całościową widownię, w rankingu prowadzi TVP Info ze średnią widownią na poziomie 219 579. Oznacza to, że tę telewizję oglądają głównie ludzie starsi. Drugie miejsce na podium zajmuje TVN24 z wynikiem 196 314. Trzykrotnie mniejszą widownię ma Polsat News. Telewizja Republika zajmuje ostatnie miejsce z wynikiem 4 719 (rok temu 6 884). Drobny spadek zaliczył Polsat News, zaś TVN24 i TVP Info zanotowały lekkie wzrosty. AMR - wskaźnik oglądalności - Average Minute Rating, to inaczej - Średnia Oglądalność Minutowa. SHR, to inaczej udział w widowni telewizyjnej.republikaPełen ranking na stronie wirtualnemedia.plPolub Pikio.pl, by być na bieżąco:

 
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News