Pamiętacie Rudiego Schubertha? Piosenkarz przeżywa obecnie prawdziwy dramat. Zniknął ze sceny i zamieszkał na Kaszubach, ale choroba niszczy jego życie. Przez cukrzycę Schuberth ślepnie. 

Cukrzyca sieje spustoszenie w jego organizmie. Miesiąc temu artysta musiał być skierowany na oddział intensywnej opieki medycznej. Jego stan jest obecnie bardzo ciężki.

– Dowcip polega na tym, że człowiek nie zdaje sobie sprawy z choroby. Nie wiedziałem, jakie są objawy cukrzycy, dlatego też nie zauważyłem ich odpowiednio wcześnie u siebie. Myślałem, że jestem niezniszczalny i w związku z tym nie dotyczy mnie coś takiego. Zwłaszcza że co jakiś czas robiłem badania krwi i wszystko było OK. A jak wszystko jest OK, to człowiek bada się rzadko, sporadycznie – powiedział Schuberth w rozmowie z Super Expressem.

Artysta trafił do lekarza, ponieważ w okolicach jego ust i języka pojawiła się grzybica. Niestety okazało się, że grzyb hoduje się na cukrze, a stan choroby jest bardzo zaawansowany. Trwa walka o życie piosenkarza.

Schuberth apeluje do ludzi, by nie bagatelizowali żadnych objawów cukrzycy i częściej się badali.

– Nie żyjemy przecież sami dla siebie – mówi Schuberth tłumacząc, że trzeba walczyć.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

...

Zobacz również

Zobacz również