15-letnia Klaudia zginęła w nocy z 4 na 5 sierpnia nad jeziorem Wiecanowskim w Barcinie (woj. kujawsko-pomorskie). Do jej śmierci miało doprowadzić dwóch znajomych – Maciej K. i Zachariasz Z., którym pomagał starszy Sławomir G. Sprawcy zamordowali także koleżankę Klaudii – 23-letnią Patrycję. Okazuje się jednak, że to nie był koniec tragedii jaka dotknęła rodzinę 15-latki.

Najbliżsi Klaudii najpierw musieli zmierzyć się ze śmiercią najmłodszej w rodzinie. Ciało 15-latki było tak zmasakrowane, że trudno było je zidentyfikować. Podczas pogrzebu, który odbył się w środę, trumna z ciałem Klaudii musiała być zamknięta. Okazuje się, że załatwienie pochówku zamordowanej nie obyło się bez trudności.

Kiedy starszy brat Klaudii poszedł na plebanię w sprawie pogrzebu, miejscowy proboszcz odmówił asystowania przy pochówku. Jak bowiem miał stwierdzić, „dziewczyna rzadko pojawiała się w kościele”. Zażądał więc 500 złotych za pogrzeb bez kapłana.

„Powiedział, że siostra nie chodziła regularnie do kościoła. I zażądał 500 zł za pogrzeb bez księdza” – mówi Bartłomiej Skurzyński, starszy brat Klaudii.

Brat zamordowanej był jednak nieustępliwy. Nie chciał zgodzić się na takie warunki. Pod wpływem nacisku, ksiądz zgodził się zejść z ceny i obniżył koszty do 400 złotych. Miał stwierdzić, że „robi to tylko ze względu na Rok Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka”.

Pogrzeb zamordowanej 15-latki odbył się w Barcinie w środę o 11:00. Jak na razie nie wiadomo dokładnie, co działo się feralnej nocy nad jeziorem Wiecanowskim. Funkcjonariusze mówią, że zeznania sprawców się wykluczają, nie chcą więc podawać oficjalnej wersji, żeby ci nie mogli dopasować do niej swoich relacji.

Nie podajemy szczegółów, aby podejrzani nie mogli wykorzystywać tych informacji do dopasowywania swoich wersji do ustaleń śledztwa” – mówi Agnieszka Adamska-Okońska z prokuratury w Bydgoszczy.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: se.pl, fakt.pl
pt

...

Zobacz również