TVP Info pod wodzą Prawa i Sprawiedliwości nie zdołało utrzymać pozycji lidera, jeśli chodzi o oglądalność stacji internetowych. Widzowie masowo odpłynęli od stacji. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja Telewizji Republika. 

Jak wynika z raportu Nielsen Audience Measurement dotyczącego statystyk oglądalności, TVP Info straciło pozycję lidera na rzecz TVN24. To właśnie ta stacja najbardziej skorzystała na fatalnych spadkach konkurencji. W ciągu roku TVN24 zanotowało wzrost oglądalności o 10 proc. Na trzeciej lokacie znalazł się Polsat News.

TVN24 mógł odnotować tak duży wzrost dzięki drastycznym spadkom TVP Info. Są to gigantyczne liczby, bowiem mówimy o spadku o ponad 16 proc. od października ubiegłego roku. Niewątpliwie jest to więc spowodowane odpływem widzów, którym nie spodobała się nowa linia redakcyjna stacji oraz masowe odejście czołowych dziennikarzy.

W grupie komercyjnej (16-49) podium wygląda identycznie. Pierwsze miejsce zajmuje TVN24, drugie TVP Info, a na ostatnim miejscu plasuje się Polsat News.

Telewizja Republika nigdy nie była na podium, aczkolwiek jej spadki na rynku są widoczne jeszcze bardziej niż TVP Info. W porównaniu do września ubiegłego roku był to spadek o 16,67 proc.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: wirtualnemedia.pl, Nielsen Audience Measurement