Wygląda na to, że działania Greenpeace w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej przynoszą efekty. Potężne firmy z całego świata zostawiły rząd na lodzie i wycofują się z zakupu drewna z obszaru Puszczy. To poważny problem dla rządu Prawa i Sprawiedliwości. 

Na taki ruch jako pierwsza zdecydowała się IKEA. Dołączył do niej również jeden z wiodących na rynku producentów materiałów dla przemysłu meblarskiego, firma Pfleiderer Grajewo S.A.

Przedstawiciele Greenpeace zapewniają jednak, że to dopiero początek. Ekolodzy namawiają do buntu coraz więcej firm skupujących drewno.

Reakcja firmy IKEA jest dobrym przykładem społecznej odpowiedzialności biznesu. Otrzymaliśmy kopie listów do dostawców IKEA o zakazie dokonywania zakupów drewna w puszczańskich nadleśnictwach. Podobne zapewnienia dostaliśmy też od innych ważnych przedsiębiorstw na polskim rynku drewna – zapewnia Robert Cyglicki, dyrektor polskiego Greenpeace.

Jeśli działania ekologów w dalszym ciągu będą tak skuteczne jak do tej pory to rząd Prawa i Sprawiedliwości stanie przed poważnym problemem. Może okazać się, że nie będzie miał komu sprzedawać masowo wycinanego drewna.

źródło: polskieradio.pl

...

Zobacz również