Kiedy pan Jan udał się tam, gdzie nawet król chodzi pieszo, nie spodziewał się, że za chwilę będzie tonął po uszy w szambie. Jednak prawdziwy dramat rozpoczął się wtedy, kiedy mężczyzna chciał wyegzekwować naprawę usterki od administracji.

65-letni Jan Głowak już od 7 lat zamieszkuje w zabytkowym budynku przy ul. Tuwima w Sosnowcu. Mężczyźnie przydzielono jednopokojowe mieszkanie z kuchnią na parterze. Po ciężkim 3-miesięcznym pobycie w szpitalu 65-latek wrócił do swojego mieszkania. Wtedy okazało się, że mieszka na szambie.

„Wszystkie gówna wypłynęły, myślałem, że drugi raz zawału dostanę!”

– W październiku kibel zapadł się pode mną. Wszystkie gówna wypłynęły, myślałem, że drugi raz zawału dostanę. W czerwcu po pierwszym wylądowałem w szpitalu, miałem zakładane stenty, potem byłem w Reptach na rehabilitacji, teraz mam na głowie jeszcze większe zmartwienie – skarżył się Głowak reporterom Fakt24.

Pan Jan udał się ze swoim problemem do administracji, ale nie wszystko poszło po jego myśli.

– Zaczęło się kombinowanie, przyjeżdżali hydraulicy ze sprężynami do przetykania i zrobiło się jeszcze gorzej. Od miesiąca mieszkam kątem u znajomych, bo tutaj się nie da. Prawie 200 zł płace za ta ruderę, mam 440 zł zasiłku i półtorej miesiąca czekam, aby coś ruszyło się w mojej sprawie! – powiedział dziennikarzom rozżalony Pan Głowak.

ZOBACZ TAKŻE: Przez to nagranie z Polaków śmieje się cała Wielka Brytania „Najgorszy sort gówna” (VIDEO)

Dziennikarze interweniują w sprawie 65-latka

Redaktorzy Fakt24.pl zwrócili się do Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych z zapytaniem o to, kiedy mężczyzna będzie mógł znowu swobodnie korzystać ze swojej toalety.

– Budynek dostaliśmy w spadku po dawnej hucie. Jest tam wspólnota mieszkaniowa, ale kilka lokali nadal mamy komunalnych. Podczas awarii kanalizacji okazało się, że pod tym budynkiem są piwnice, po dawnym spichlerzu, o których wcześniej nikt nie wiedział. Tam właśnie zgromadziły się fekalia. Ta instalacja była niewłaściwie zaprojektowana i użytkowana. Najemca nie jest za to odpowiedzialny – odpowiedziała Joanna Sekuła, dyrektor MZZL w Sosnowcu.

Niestety, do tej pory nie udało się znaleźć fachowca, który usunąłby tę awarię. Pod mieszkaniem mężczyzny mieści się już potężny zbiornik z kilkoma metrami sześciennymi fekaliów.

Poszukiwania fachowca od „śmierdzących spraw”

– 29 listopada na zebraniu wspólnoty i przedstawicieli naszej administracji wyłoniony zostanie wykonawca, który oczyści ten zbiornik – zapewniła Joanna Sekuła.

Dyrekorka MZZL w Sosnowcu po interwencji dziennikarzy Fakt24.pl zadeklarowała pomoc w znalezieniu lokalu zastępczego dla mężczyzny.

– Może na czas remontu przenieść się do innego mieszkania, a także liczyć na pomoc z naszej strony na zamianę – powiedziała.

screen fakt24.pl

ZOBACZ TAKŻE: Wątły: Polactwo to jasne gówno zdatne jedynie do bycia biednym śmieciem

Po czym poznać, że jesteś wyjątkowo inteligentny? Oto 10 cech!


16 najsławniejszych kobiet, które rozebrały się dla "Playboya"

...

Zobacz również

Zobacz również