Dramat Millera. SLD przegrywa z KNP i PSL

Jak wynika z ostatniego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej", który jest ostatnim badaniem sondażowni w 2014 roku, SLD przeżywa koszmarne chwile. Partia Leszka Miller osiągnęła gorszy wynik niż Kongres Nowej Prawicy i Polskie Stronnictwo Ludowe.

Według sondażu, Platforma Obywatelska wciąż utrzymuje przewagę nad Prawem i Sprawiedliwością. Na PO chciałoby zagłosować 34 proc. badanych, co oznacza, iż partia rządząca zanotowała spadek o 1 proc. Dwa punkty procentowe stracił również PiS, na który chce zagłosować 28 proc. respondentów. Jeśli PiS wystawiłby listy wspólnie z Polską Razem Jarosława Gowina i Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry, zdobyłby 33 proc. głosów, co oznacza, że strata do Platformy byłaby minimalna. Największym zaskoczeniem jest tragiczny wynik Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Partia Leszka Millera balansuje na granicy progu wyborczego i otrzymała 5-procentowe poparcie. Wyżej jest Nowa Prawica (6 proc.) oraz PSL (8 proc.).

Telefoniczne badanie zostało przeprowadzone w dniach 18-19 grudnia na 1100 osobowej grupie respondentów. Frekwencja wyniosłaby 52 procent.

źródło: rp.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News