Dramat Lisa. Po interwencji Ogórek może pożegnać się z Newsweekiem, jest REAKCJA wydawcy

Dramat Lisa. Po interwencji Ogórek może pożegnać się z Newsweekiem, jest REAKCJA wydawcy Źródło:

Magdalena Ogórek postanowiła wysłać list ze skargą do zagranicznego wydawcy polskiej edycji tygodnika "Newsweek". Okazuje się, kierownictwo Ringer Axel Springer wezwie Tomasza Lisa na dywanik. W kontekście już wcześniej pojawiających się spekulacji o planach wymiany redaktora naczelnego "Newsweeka", informacja ta brzmi dla Lisa mało optymistycznie. Po interwencji może pożegnać się z pracą! 

Tomasz Lis i Magdalena Ogórek niejednokrotnie spierali się i wymieniali złośliwymi uwagami. W końcu pracownica TVP postanowiła wysłać list ze skargą na redaktora naczelnego polskiej edycji Newsweeka i dziennikarza Onetu. Kierownictwo Ringer Axel postanowiło zareagować.

- Możemy Panią zapewnić, że również w redakcji naszego polskiego medium przywiązujemy uwagę do dziennikarskich standardów RAS i kładziemy wielki nacisk na przestrzeganie tych standardów. Przejrzymy się dokładnie, wyrażonym przez Panią obawom, i porozmawiamy o nich z Panem Lisem - napisał przewodniczący Rady Nadzorczej RAS Ralph Büchi.

Tomasz Lis nie jest już tak pewny swojej pozycji w Newsweeku, a od dłuższego czasu chodzą pogłoski, że dziennikarz Onetu niedługo pożegna się z posadą redaktora naczelnego polskiej edycji tygodnika. Typowano już nawet następców. Na pewno interwencja Ogórek i publiczny spór, w który uwikłano zagranicznego wydawcę, nie podoba się Radzie Nadzorczej i nie pomoże Lisowi w utrzymaniu posady.

Ostatnio pisaliśmy również o złośliwym sporze między Hanną Lis a Magdaleną Ogórek.

Pełne złośliwości starcie Hanny Lis i Magdaleny Ogórek. „Wie pani co najlepiej pani wychodzi?”

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News