Najnowszy sondaż, przeprowadzony przez Kantar Public, otwarcie wskazał na fakt, że w polskiej polityce wyrasta nowa, ogromna siła, która jest w stanie powstrzymać nawet Prawo i Sprawiedliwość. Chociaż niewielu w to wierzyło, staje się nią… zjednoczona opozycja. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Kiedy Grzegorz Schetyna oraz Ryszard Petru przekazali opinii publicznej informację dotyczącą chęci zacieśnienia współpracy, zwolennicy partii opozycyjnych byli szczerze zadziwieni. Po kilku dniach, które upłynęły od kontrowersyjnych zapowiedzi, wiadomo już, że był to bardzo dobry krok prowadzący PO oraz Nowoczesną do sukcesu.

Na zjednoczoną opozycję składającą się z polityków Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego chciałoby oddać swój głos aż 36 proc. ankietowanych. W tym samym sondażu Prawo i Sprawiedliwość zdobyło poparcie na poziomie 32 proc.

Jeśli opozycja realnie zdecydowałaby się na startowanie w wyborach ze wspólnych list, może to oznaczać dla Jarosława Kaczyńskiego oraz jego współpracowników niemałe kłopoty. Czas pokaże, w jaki sposób będą starali się walczyć z coraz prężniej rozwijającą się nową siłą polityczną.

...

Zobacz również