Internauci załamani. Najpopularniejszy serwis filmowy znika z sieci

Internauci załamani. Najpopularniejszy serwis filmowy znika z sieci Źródło:

Internauci w żałobie. Z internetu zniknął szalenie popularny portal filmowy Kinoman.tv. Serwis został wzięty na celownik w związku z masowym naruszaniem praw autorskich przez użytkowników. Nie wiadomo czy zostanie przywrócony, ale internauci są w żałobie, gdyż już wcześniej utracili portal kinomaniak.tv. 

Na stronie głównej kinoman.tv zamieszczono komunikat o zawieszeniu działalności. To kolejny portal tego typu, który musi zniknąć z sieci ku niezadowoleniu internautów, którzy za darmo oglądali na nim ulubione produkcje filmowe, zarówno te polskie, jak i zagraniczne.

"Pomimo zapisu w regulaminie, cześć użytkowników wstawia treści chronione prawem autorskim, po zgłoszeniu takiego materiału kasowaliśmy go w pierwszej kolejności a takim użytkownikom po upomnieniu blokowaliśmy możliwość dostępu do serwisu. Niestety skala zjawiska się nie zmniejsza i jesteśmy zmuszeni do zawieszenia działalności strony kinoman.tv Dziękujemy wszystkim użytkownikom serwisu" - komentuje administracja.

Popularne seriale i filmy można było oglądać na portalu za darmo oraz w lepszej jakości po wykupieniu konta premium. Materiały nie pochodziły jednak od dystrybutorów tylko od użytkowników, którzy naruszali prawa autorskie masowo publikując produkcje.

Mówi się, że mimo zapisu w regulaminie, twórcy mają problemy prawne i nie wiadomo czy serwis kiedykolwiek wróci do internetu. W przypadku serwisu kinomaniak.tv autor został aresztowany, a dystrybutorzy wycenili straty na 2 miliony złotych.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News