collage-2017-04-24(1)
fot. wikipedia (Crash override83
Wiadomości Pikio - 24 Kwietnia 2017

Dramat Golloba. Koniec kariery to aktualnie jego najmniejszy problem

Po wypadku, który miał miejsce na treningu przed motocrossowymi mistrzostwami strefy północnej w Chełmnie, Tomasz Gollob został natychmiast przetransportowany do szpitala i operowany. Jak się niestety okazuje, koniec kariery nie jest jego największym problemem - istnieje prawdopodobieństwo, że zostanie sparaliżowany nawet do końca życia. Ze wszystkich stron płyną więc do niego modlitwy oraz słowa wsparcia, które mają pomóc sportowcowi wrócić do zdrowia.

Po natychmiastowym przewiezieniu do szpitala w Bydgoszczy, Golloba przez wiele godzin operował światowej sławy specjalista, Marek Harat. Wiele osób miało nadzieję, że obrażenia nie okażą się aż tak niebezpieczne, a bardzo doświadczonemu lekarzowi uda się doprowadzić polskiego mistrza do prawidłowego stanu. Niestety może się tak nie zdarzyć.- Jakąś nadzieję daje to, że trafił do nas szybko. Natomiast od piersi w dół nie ma czucia. Uszkodzony jest siódmy krąg. Na obecną chwilę jest sparaliżowany, rokowania są poważne. Za 30 dni będę mógł coś więcej powiedzieć. Mimo tego, że rdzeń nie jest przerwany, to zdarzają się sytuacje, że osoby są sparaliżowane albo mają głęboki niedowład. Cały czas jest pod respiratorem, bo miał stłuczone płuca. To silny człowiek i to działa na jego korzyść – powiedział Harat, podkreślając, że wciąż wierzy w powrót do zdrowia Golloba. Nie można jednak oczywiście bagatelizować obrażeń, które są niestety bardzo poważne. Mimo że prawdopodobnie jest to koniec kariery sportowca, nie to jest najważniejsze dla jego rodziny oraz fanów. Najbardziej istotne jest, aby Tomasz Gollob jak najszybciej powrócił do pełnej sprawności. Dlatego właśnie modlą się za niego i wspierają wszyscy przyjaciele i bliscy na całym świecie.
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News