Dramat polskiego piłkarza! Jego córka zachorowała na nowotwór mózgu

Dramat polskiego piłkarza! Jego córka zachorowała na nowotwór mózgu

Filip Burkhardt znany polski piłkarz przeżywa teraz chwile grozy. Jego życie to dramat, córeczka zawodnika zachorowała na nowotwór mózgu. Burkhardt potrzebuje teraz wsparcia najbliższych i fanów, ciężkie chwile przed jego rodziną

Filip Burkhardt to jeden ze znanych reprezentantów U-19 w piłce nożnej oraz zawodnik kilku klubów. Teraz przeżywa prawdziwe chwile grozy, jego córka zachorowała na nowotwór mózgu. Każde wsparcie jest dla rodziny ważne. Jego kilkuletnia córeczka niestety zachorowała. Piłkarz opowiedział o tym 14 października w mediach społecznościowych. Obecnie dziewczynka jest już po operacji. Latika miała guza mózgu, rodzina przeżywała piekło. Zaczęło się naprawdę niewinnie. Piłkarz wyznał w wywiadzie, że córeczka skarżyła się tylko na bóle głowy. Nikt nie spodziewał się, jak poważna jest sytuacja. Gdyby nie żona zawodnika, nie dowiedzieliby się, co tak naprawdę dolega jego córeczce: - Pojechaliśmy do szpitala w Gdyni. Żona nalegała, żeby zrobić tomografię. Wymusiła te badania na lekarzach i przeczucie jej nie zawiodło. Specjaliści wykryli nowotwór w wielkości 4,5 na 4,5 centymetra w czwartej komorze mózgu. Wypełnił ją całą, rozrastał się z dnia na dzień, zaczął atakować pień mózgu - powiedział w wywiadzie Burkhardt.

Operacje zaplanowano, miała odbyć się w Szczecinie, ale z powodu awarii sprzętu przeniesiono ich do szpitala w Katowicach. Latika przeszła tam bardzo skomplikowaną operację i wycięto jej guza mózgu. Sytuacja jest już w normie, ale dziewczynkę czeka jeszcze długie leczenie. Piłkarz poinformował o tym fakcie na swoim Twitterze. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Teraz piłkarz dziękuję łaskawemu losowi oraz swojej żonie, że tak uparcie dążyła do zrobienia tomografii, gdyby nie ona, to być może lekarze nie wykryliby tak szybko guza i nie udałoby się szybko zareagować: - Chwała Magdzie, że zareagowała błyskawicznie. To też przestroga dla innych rodziców, że takich sytuacji nie można bagatelizować. Za kilka tygodni nasza córka mogła się już nie obudzić. A żyje. Jesteśmy wdzięczni za wiadomości, pomoc i chęć pomocy od setek osób. Byliśmy z żoną na wykończeniu, kompletnie załamani, zapłakani. Ludzie wysyłali nam zdjęcia, jak modlą się za Latikę. Dziękujemy. Pierwszą połowę wygraliśmy - powiedział Burkhardt.

Filip Burkhardt ŁKS

Burkhardt był zawodnikiem wielu klubów piłkarskich. W swojej karierze zaliczył mecze w takich drużynach jak ŁKS, Arka Gdynia, Wisła Płock czy Lech Poznań. Łącznie wystąpił w 276 spotkaniach i strzelił 32 gole. Teraz jednak zamiast piłką, musi zająć się swoją córką, miejmy nadzieję że wszystko się ułoży i Latika całkowicie wyzdrowieje.  1. Marzenia Justyny Żyły przepadły. To już jej koniec?
  2. Znienawidzona gwiazda disco polo jest w ciąży. Fani: „Chyba spożywczej, tłusta świnio!”
  3. Gwiazda „Kogel-Mogel” ujawnia nieznane dotąd tajemnice. Będziecie mocno zaskoczeni
  4. Niewiarygodne! Znak zodiaku powie Ci jakiego psa potrzebujesz
  5. Fryzury na wesele dla dzieci. Jak uczesać dziecko?
Następny artykuł