Dramat Donalda Tuska. To badanie pogrzebało jego plany dotyczące Polski

Dramat Donalda Tuska. To badanie pogrzebało jego plany dotyczące Polski Źródło: fot. wikimedia

To nie są dobre wiadomości dla byłego premiera Polski Donalda Tuska. Nie dość, że poparcie jego kandydatura przez polski rząd raczej nie dojdzie do skutku, to nie cieszy się on również popularnością wśród Polaków.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości dał mocno do zrozumienia, że jeśli Donald Tusk chce by polski rząd poparł jego reelekcję to musi zmienić stosunek do Prawa i Sprawiedliwości. Wiadomo już, że raczej tak się nie stanie więc były premier Polski nie będzie mógł liczyć na wsparcie rządzących w Polsce.

Ewentualny brak wybrania Tuska na kolejne dwa i pół roku na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej oznaczałoby najpewniej jego powrót do kraju, o czym zaczyna wspominać coraz częściej. W tym kontekście również nie ma dobrych wiadomości dla byłego premiera.

Według badania opinii społecznej przeprowadzonej przez Millward Brown, aż 63% Polaków nie oczekuje, że Donald Tusk wróci do polskiej polityki po powrocie z Brukseli. Chcących powrotu Tuska na polską scenę polityczną jest zaledwie 25% badanych.

12% badanych nie ma zdania w tej kwestii.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News