Dramat Agenta Tomka. BŁAGA Morawieckiego o pomoc

Dramat Agenta Tomka. BŁAGA Morawieckiego o pomoc Źródło: wikimedia.org/Jarosław Kruk (Jrkruk)

Dramat agenta Tomka. Były funkcjonariusz CBA błaga Morawieckiego o pomoc. Oczy ludzi z całego kraju skierowane są teraz w stronę premiera. 

Tomasz Kaczmarek zasłynął w mediach jako "Agent Tomek". O mężczyźnie zrobiło się głośno, kiedy rządowi kontrolerzy nakazali mu zwrócić 1,4 miliona złotych dotacji, którą otrzymał.

Źle zainwestował pieniądze z dotacji, teraz zapłaci miliony

Taką decyzję podjęto na podstawie kontroli, którą przeprowadzono w środowiskowych domach pomocy ECWS Helper, prowadzonych przez Kaczmarka i jego żonę. O sprawie Agenta Tomka zrobiło się głośno w styczniu ubiegłego roku. Kontrola w prowadzonych przez niego domach pomocy, na które wziął dotację, wykazała, że sporą część pieniędzy z niej pochodzących nieodpowiednio ulokował. Mężczyzna miał przeznaczyć aż 6 tysięcy na luksusową bieliznę, kupił deskorolkę i drona za 3,5 tys., a nawet wynajął detektywa, któremu zapłacił 3,7 tys. zł.

Agent Tomek błaga Morawieckiego o pomoc

Wojewoda warmińsko-mazurski nakazał stowarzyszeniu zwrócić Kaczmarkowi całą kwotę dotacji. Mężczyzna jest oburzony tą decyzją, która doszczętnie pogrążyła go finansowo. Jego dramat trwa już ponad rok, ale agent Tomek nie poddaje się w walce. Teraz ze swoją sprawą zwrócił się do samego premiera Morawieckiego. – Nie mogłem zwrócić się do nikogo innego, bo wojewoda podlega bezpośrednio pod premiera. Oczywiście nie ma pewności czy szef rządu pochyli się nad moim pismem, ale to ważny problem, skoro dotyczy 160 osób – powiedział Kaczmarek w rozmowie z Fakt24. ZOBACZ TAKŻE: CO TU SIĘ DZIEJE?! Służby w mieszkaniu SZEFA Platformy, to jego koniec źródło: gazeta.pl Następny artykuł