Ależ wiadomość, Dr Quinn ma polskie korzenie. Wiemy, z którego miasta pochodzi jej rodzina

Ależ wiadomość, Dr Quinn ma polskie korzenie. Wiemy, z którego miasta pochodzi jej rodzina Źródło: screen "Dr. Quinn"

"Dr Quinn" był niezmiernie popularnym serialem, który widzowie docenili na całym świecie. Wraz z rosnącą popularnością, aktorka wcielająca się w główną postać zyskiwała coraz większe uznanie. Dziś okazuje się, że Jane Seymour ma polskie korzenie. Aktorka zdradziła, gdzie w Polsce mieszkali jej przodkowie.

"Dr Quinn" to serial opowiadający o perypetiach młodej lekarki, która podejmuje decyzję, by otworzyć własną praktykę lekarską na Dzikim Zachodzie. W główne role wcielili się Jane Seymour, Joe Lando, Chad Alllen, Erika Flores, Jessica Bowman oraz Shawn Toovey. Największą sławą do dziś cieszy się Seymour, która, jak się okazało, ma polskie korzenie. 

Kultowy serial "Dr Quinn" przyniósł jej ogromną sławę

Serial "Dr Quinn" zdobył uznanie na całym świecie. Produkcja zdecydowała się na nakręcenie aż 150 odcinków, a po zakończeniu emisji wyprodukowano jeszcze dwa filmy telewizyjne, które kontynuowały opowieść o losach bohaterów. Jane Seymour za rolę Dr Quinn otrzymała Złoty Glob, a sam serial wielokrotnie był nagradzany Emmy. 

W Polsce w latach 90. wszyscy widzowie mieli okazję śledzić losy Dr Quinn dzięki Telewizji Polskiej, która zdecydowała się na emisję serialu. Jane Seymour zaczęła być rozpoznawalna także w Polsce, a jej kariera nabrała tempa. Aktorka wystąpiła jeszcze w filmie „Żyj i pozwól umrzeć” czy serialu „Na wschód od Edenu”.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Serialowa Dr Quinn ma polskie korzenie

Jane Seymour przyszła na świat w Wielkiej Brytanii, ale jak wspomniała w wywiadach, rodzice jej ojca pochodzili z Polski i Niemiec. Jej dziadek mieszkał w okolicach Płocka. Jej mama podczas II wojny światowej pracowała jako pielęgniarka w Indonezji, po czym przeniosła się do Anglii, gdzie wyszła za mąż za Seymour Johna Frankenberga.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne informacje nagle obiegły Polskę. Nie żyje Michał Borowski, ogromna strata

2. Najgroźniejsze choroby, z którymi zmagała się ludzkość. Niektóre z nich do dziś sieją spustoszenie

Młoda aktorka, która wcieliła się w postać Dr Quinn, od dziecka marzyła o karierze baletnicy, niestety kontuzja kolana sprawiła, że musiała zmienić swoje plany. Seymour zadecydowała, że jeżeli nie może być baletnica, zostanie aktorką. Przed kamerami debiutowała w filmie „Och, jaka piękna wojna!”.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rozsyp go w ogrodzie i przemieszaj z ziemią, w mig będziesz się cieszyć ogromnymi zbiorami pomidorów. Przy okazji odstraszysz ślimaki
  2. Córka Jarosława Bieniuka i Anny Przybylskiej pochwaliła się figurą. Gorące zdjęcie, co za uroda (FOTO)
  3. Wyjątkowo smutne informacje. Nie żyje bardzo ważna postać polskiej kinematografii
  4. Dominika Tajner przerwała milczenie. Bez ogródek zdradziła, dlaczego rozstała się z Wiśniewskim, smutne wyznanie
  5. Dramatyczny apel, największe gwiazdy głośno krytykują TVP. "Jawne kłamstwo i oszustwo"
  6. Przykre doniesienia o Beacie Kozidrak. Nic już nie da się zrobić, kulisy są wstrząsające. Powiedziała za dużo?

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News