Najgorsze polskie nazwisko. Śmieszy wszystkich, posiadacz zapada się pod ziemię ze wstydu

Najgorsze polskie nazwisko. Śmieszy wszystkich, posiadacz zapada się pod ziemię ze wstydu Źródło: pixabay.com/Stock Snap

Dowód osobisty to kopalnia naszych osobistych wrażliwych danych. Niekiedy umieszczone tam nazwiska mogą przyprawić o śmiech. Jakie nietypowe nazwiska noszą Polacy?

Dowód osobisty posiada każdy Polak powyżej 18. roku życia. W kraju mieszka 38 milionów ludzi. Wśród nazwisk szarych i powszechnych zdarzają się prawdziwe perełki. Niestety nie zawsze nazwisko przynosi posiadaczowi pozytywy. Bywa powszechnie uważane za obraźliwe. Oczywiście zawsze istnieje możliwość do zmiany nazwiska, jednak musi być to specjalnie uargumentowane - nazwisko ośmiesza, obraża lub zostało bezprawnie zmienione.

Dowód osobisty kryje niespodzianki

W kraju wg Spisu Powszechnego mieszka 438 Fiutów i 1248 Fiutków. Nosicielem tego drugiego jest Łukasz, mieszkaniec Tychów. Wbrew domysłom znajomych nie martwi się swoim nazwiskiem, nie ma zamiaru go zmieniać, a jest wręcz z niego dumny. Jest zdania, że dzięki temu łatwiej go zapamiętać nowo poznanym osobom. Posiadacz ogromnego dystansu do siebie startował nawet do sejmu z hasłem "Łukasz Fiutek - jedyny kandydat z jajami".

Każde polskie nazwisko ma swoją własną genealogię. Okazuje się, że dziś obraźliwe nazwisko, w XVI wieku znaczyło gwizdawkę, gwizdek wywodzące się z pierwszej połowy nazwiska "fiu" - dźwięk gwizdania.

Miejscowość Brenna, również na Śląsku, obfituje w Chujebów. Niektórzy już się pogodzili z tym nazwiskiem, niektórym nie chce zajmować się bieganiem po urzędach w sprawie zmiany danych. Nazwiska boją się wypowiadać jedynie księża.

Dziwne nazwisko to problemy w pracy

Osoby, które zostały obdarzone nietypowym nazwiskiem najczęściej skarżą się na problemy w pracy. Pracodawcy nie zawsze chcą zatrudniać ludzi, szczególnie na stanowiska dotyczące pracy z klientem. Obawiają się, że klient odbierze to jako żart, straci zaufanie do firmy i będzie ona wyglądać niepoważnie w oczach konsumenta. Wiele utalentowanych osób na tym cierpi.

Ziemowit Pędziwiatr miał z tego tytułu propozycję zmiany nazwiska.

- Dostałem od swoich pracodawców nawet niemoralną propozycję: zacznij się przedstawiać pseudonimem, bo to nazwisko nie brzmi dobrze. Postawiłem na swoim. Powiedziałem, że nazwiska nie zmienię i odszedłem z pracy - wspomina dziennikarz pracujący wtedy w śląskiej radiówce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziąsło, Gamoń, Jezusek...

Fakt faktem, że oprócz tych źle odbieranych nazwisk, w kraju jest aż mnogo od tych wywołujących uśmiech na ustach. Śledząc mapę polskich nazwisk uwagę zwraca to, że wiele nietypowych nazw rodowych jest na Śląsku. Właściciele absolutnie nie chcą ich zmieniać. Jakie to nazwiska?

Bełkot, Bzibziak, Ciąpała, Cyc, Dyndak, Gej, Głąb, Gnida, Jebut, Kiełbasa, Kocioruba, Krzywousty, Kupka, Kuśka, Masełko, Męczywór, Niepsuj, Niewiem, Palichleb, Pielucha, Pupka, Sikała, Srom, Ściera, Wędzonka, Ziomek, Żygadło...

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziennikarka TVP została zamordowana przez własną córkę. Ta zbrodnia wstrząsnęła Polską
  2. Jaka fryzura odmładza po 50? Inspiracje dla dojrzałych kobiet
  3. TVN przekazał porażające alarmy pogodowe wydane przez służby. Nadciąga zagrożenie
  4. Anna Mucha szaleje bez stanika. Długo nie zapomnicie tych widoków (Zdjęcia)
  5. Decyzja młodej matki rozjuszyła księdza. Tuż przed porodem i od razu po zaczął żenujące kazania w kierunku Moniki
  6. Nowa ostro przesadzona stylizacja 14-letniej Roksany właśnie wywołała piekielną burzę

Źródło: Dziennik Zachodni

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News