Dowód osobisty zmiany
youtube.com Telewizja Lokalna TVL
Monika Majko - 23 Września 2020

Masz dowód osobisty już kilka lat? Nie unikniesz nowego obowiązku, rząd zadecydował

Dowód osobisty potwierdza nasza tożsamość i obywatelstwo, bez tego dokumentu praktycznie niemożliwe jest załatwienie spraw w urzędzie czy banku. Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło ważne zmiany, już niedługo każdy będzie musiał spełnić nowy obowiązek.

Dowód osobisty będzie musiał spełniać określone warunki, już niedługo wszystkich Polaków czekają ważne zmiany. Jeśli masz swój dokument już kilka lat, nie ominie cię nowy obowiązek. Ministerstwo Cyfryzacji przekazało najnowsze informacje w tej sprawie.

żona Danuta Martyniuk awanturaDanuta Martyniuk pokazała SMS-y od byłej żony Daniela. Nie ma wątpliwości, awantura na całegoCzytaj dalej

Dowód osobisty - rząd wprowadzi zmiany w dokumencie

W związku z unijnym rozporządzeniem, które weszło w życie w sierpniu ubiegłego roku, Polska będzie musiała dostosować dowody osobiste do ogólnych wymagań nałożonych na państwa członkowskie. Dotyczą one kwestii wizualnych oraz danych, umieszczanych w warstwie elektronicznej dokumentu. Ministerstwo Cyfryzacji przekazało najnowsze informacje w tej sprawie, szykuje się duża zmiana.

– Wkrótce dowodach osobistych zamieszczane będą odciski palców – przekazał resort cyfryzacji we wtorek, 22 września br.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ślub zdjęcia skandalSkandaliczne zdjęcia z polskiego ślubu. Ciężko uwierzyć, że zrobili podobną rzeczCzytaj dalej

Nowe dowody osobiste będą musiały zawierać dane biometryczne, które zostaną umieszczone w warstwie elektronicznej dokumentu w postaci odcisków palców jego właściciela. Dane biometryczne mają być dostępne tylko dla uprawnionych organów policji oraz straży granicznej. Dowody będą wydawane na rok, pięć lub dziesięć lat.

Dowody osobiste będą zawierać odciski palców

Odciski palców nie będą pobierane od dzieci poniżej 12. roku życia, a także osób, od których ich pobranie z różnych przyczyn jest niemożliwe. Obywatele, u których chwilowo nie można pobrać odcisków palców, otrzymają dokument na rok. Dzieciom do 12. roku życia dowód wydawany będzie na okres 5 lat. Pozostałe osoby będą otrzymywać dokumenty z 10-letnią datą ważności.

Dzisiaj grzeje:

1. TVP przekazało porażające informacje. Niestety, nie żyje Ryszard Głowacki

2. Trwa dramatyczna walka o życie nastolatki. Porażające wieści z południa kraju, sprawca uciekł

3. Mamy potwierdzenie, Andrzej Duda podpisał. Wielu Polaków czekało z zapartym tchem

Wszystkie kraje członkowskie mają czas do sierpnia przyszłego roku na dostosowanie się do wymogów unijnej dyrektywy. Dowody osobiste wydawane po tym terminie muszą być już w pełni zgodne z nowymi wytycznymi. W 2019 roku wprowadzono w Polsce e-dowody, zawierające elektroniczny czip, który w pamięci ma m.in. dane identyfikacyjne obywatela. O wprowadzeniu nowych dokumentów informowała m.in. Telewizja Lokalna TLV.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niesamowite wieści, Tomasz Komenda zdobył nową pracę u gwiazdora TVN. Poruszające, czym się zajmie
  2. Premier idzie na wojnę z kibicami? Stanowcze słowa szefa rządu, kazał fanom się zamknąć
  3. 500 plus już nie na każde dziecko? Na jaw wyszły porażające dane, wielu Polaków może ucierpieć
  4. Skandal. Emerytka wyciągnęła przeterminowane jedzenie z kontenera. Grozi jej 10 lat więzienia
  5. Krzysztof Jackowski miał porażającą wizję. Chwilę później zmarła najbliższa mu osoba, bardzo przykre
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą cudowną funkcję. Wielu klientów jej nie zna i wielka szkoda

Mąż zamontował ukrytą kameręMąż zamontował w domu ukrytą kamerę. Na jaw wyszła koszmarna prawda, najbardziej cierpiały dzieciCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Lubuska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News