Stary dowód osobisty może dać wiele korzyści
.
Weronika Wasiak - 6 Października 2019

Masz stary dowód osobisty? Świetne wieści, pod żadnym pozorem go nie wyrzucaj

Dowód osobisty może być bardzo przydatny nawet, gdy upłynie jego termin ważności. Zapewne większość z was od razu się go pozbywała, a gdy tylko to przeczytacie, możecie szybko tego pożałować.

Stary dowód osobisty może nieść za sobą wiele korzyści, o których z pewnością niewielu wiedziało. Okazuje się, że nieważny już dokument tożsamości może być bardzo przydatny i niekiedy pomóc nam zarobić spore pieniądze. Jeżeli w twoim domu zalega nieaktualny dowód, to pod żadnym pozorem go nie wyrzucaj.

Stary dowód osobisty na wagę złota?

Już jakiś czas temu ZUS potwierdził, że przetrzymywanie nieaktualnych dokumentów może nieść za sobą wiele korzyści. Zapewne mało kto się spodziewał, że dowód, który wyszedł już z użytku, może nam pomóc otrzymać pieniądze w przypadku, gdy nie zachowały się dokumenty świadczące o naszym stażu pracy.

Rodzina nie miała pojęcia o sekretnych drzwiachNawet rodzina o tym nie wiedziała. Policja znalazła sekretne drzwi w łazience mężczyzny i poznała jego najczarniejszą tajemnicęCzytaj dalej

Ponadto, świadectwo pracy, które jest udokumentowane na naszym dowodzie osobistym upoważnia do pobierania emerytury, co choć teraz może nie wydawać się sprawą wysokiej wagi, na przestrzeni lat może poskutkować niezłą sumką. Już w 2017 roku głos w tej sprawie specjalnie dla TVP zabrał Wojciech Andrusiewicz.

- Jeżeli nie ma dokumentacji w sprawie pracy to są dowody pośrednie jak: wpisy w starych dowodach osobistych, książeczka zdrowia, czy inne dokumenty z pracy, potwierdzające awanse z wynagrodzeniem - mówił.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

pogrzeb Jana KobuszewskiegoNa pogrzebie Jana Kobuszewskiego do mikrofonu podszedł jego siostrzeniec. Wypowiedział jedno zdanie, po którym zapadła głucha ciszaCzytaj dalej

Warto zatem pamiętać, że nawet na pozór bezużyteczny już dowód osobisty może nam pomóc udowodnić, gdzie wcześniej pracowaliśmy. Jeżeli w twoim domu zalega nieważny dokument, pod żadnym pozorem go nie wyrzucaj. Pamiętaj, że często dochodzi do sytuacji, gdy były pracodawca oddaje nasze dokumenty do archiwów, a późniejsze znalezienie ich graniczy wręcz z cudem i w takich właśnie sytuacjach stary dowód może być prawdziwym wybawieniem.

Dzisiaj grzeje:

1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.

2. Marta Kaczyńska nie mieszka z mężem. Media podają informacje dot. jej małżeństwa

- Najgorzej jeśli nasz były pracodawca oddał nasze dokumenty gdzieś do archiwów nierejestrowanych. Wtedy trudno znaleźć dokumenty, a nawet jeśli uda się do nich dotrzeć, to niejednokrotnie są w takim stanie, że trudno z nich cokolwiek odczytać - mówiła Andrusiewicz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wandale niszczyli sieć 5G szlifierką. Wszystko transmitowali na żywo w internecie
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Wyłowili 13 martwych ciał, wszystkie z nich to kobiety. Polsat przekazał informacje o tragicznych wydarzeniach
  4. Nagły zwrot akcji ws. zabójstwa małej Kristiny. Zbrodnia okazała się jeszcze bardziej brutalna, niż ktokolwiek przypuszczał?
  5. Media: poważne kłopoty w małżeństwie Barbary Kurdej-Szatan. Gwiazda wystosowała oficjalny komunikat

Znaki zodiakuZnaki zodiaku z ukrytymi i niesamowitymi talentami. Kariera stoi przed nimi otworemCzytaj dalej

Źródło:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News