Jak informuje portal se.pl znana prezenterka, Katarzyna Dowbor zmaga się z poważną chorobą. Prowadzącej program „Nasz nowy dom” w leczeniu nie pomaga stresująca praca. W ostatnim czasie problemy zdrowotne dziennikarki nasiliły się, konieczna była hospitalizacja.

Jak przyznaje sama dziennikarka w rozmowie z tygodnikiem „Świat i ludzie” mijający rok był ciężki dla niej i jej rodziny. Problemy zdrowotne zaczęła mieć również jej 18-letnia córka. Niedługo potem, również ona ciężko zachorowała. Z tego powodu trafiła do szpitala a jej kariera stanęła na włosku. To był dla niej prawdziwy horror na jawie.

–  Najpierw zdrowotne problemy miała moja córka Marysia, potem ja. Mocno o sobie dała znać moja choroba tarczycy, Gravesa-Basedowa – powiedziała.

Aktywna mimo choroby

Katarzyna Dowbor dalej pozostaje aktywna zawodowo. Jej celem zawsze było prowadzenie programów misyjnych. Od 2013 roku w telewizji Polsat prowadzi program „Nasz nowy dom” oparty na amerykańskim formacie Extreme Makeover: Home Edition. W każdym odcinku dom jednej z polskich rodzin, włączając wszystkie pokoje, wnętrza i teren wokół zostaje wyremontowany przez drużynę budowlańców w 5 dni, podczas gdy rodzina zostaje wysłana na wakacje.

Choroba Gravesa-Basedowa, inaczej choroba Basedowa, to jedna z chorób autoimmunologicznych o podłożu genetycznym, która przebiega z nadczynnością tarczycy. Przyczyna choroby nie jest znana, ale charakterystyczne dla choroby Basedowa jest istnienie we krwi przeciwciał, które stymulują komórki tarczycy, powodując zwiększone wytwarzanie hormonów tarczycy. Objawy choroby Gravesa-Basedowa są bardzo różne. Większość z nich wynika z nadczynności tarczycy, ale istnieją także charakterystyczne objawy choroby Basedowa.

Źródło: se.pl, portal.abczdrowie.pl

11 straszliwych chorób, w których istnienie nie uwierzysz

Gwiazdy jej nienawidzą! Aktorka BEZLITOŚNIE parodiuje ich zdjęcia

 

...

Zobacz również