Można dostać nawet 5 tysięcy złotych. PiS wystartował z nowym programem

Można dostać nawet 5 tysięcy złotych. PiS wystartował z nowym programem Źródło: pixabay/gosiak1980

Dotacja nawet wysokości 5 tysięcy złotych może trafić nawet do 200 tysięcy Polaków. Wszystko to zasługa nowego programu PiS, wnioski będzie można składać już od dzisiaj.

Dotacja od rządu dla Polaków, którzy przyczynią się do zmniejszenia szkód środowiskowych w konkretny, przewidziany w ustawie sposób. Zgodnie z nowym programem można dostać kwotę, która nie przekroczy 5 tysięcy złotych - trzeba się śpieszyć, bo budżet jest ograniczony.

Dotacja dla osób, które zamontują to w swoich domach. Podpisano już porozumienie

Dzięki nowemu programowi Prawa i Sprawiedliwości "Mój Prąd" dofinansowanie dostaną osoby, które zdecydują się na montaż u siebie paneli fotowoltanicznych lub kolektorów słonecznych. Przechwytują one ciepło paneli słonecznych i zamieniają na prąd lub energię cieplną. Pozwala to obniżyć koszty emisji gazów cieplarnianych emitowanych przez kominy ciepłownicze i elektrownie.

- Udało nam się przygotować wszystkie niezbędne formalności do uruchomienia tego programu - poinformowali w piątek minister energii Krzysztof Tchórzewski, który podpisał porozumienie z ministrem środowiska, Henrykiem Kowalczykiem. To pozwoliło oficjalnie wystartować z dotacjami.

Dotacja nawet do 5 tysięcy - budżet przewidziano na 200 tysięcy Polaków. Zwrot nawet 50% kosztów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wnioski można pobierać już na stronach ministerstwa środowiska, ministerstwa energii oraz z portalu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program skierowano do gospodarstw domowych - można będzie otrzymać zwrot do 50% kosztów, ale nie przekraczając kwoty 5 tysięcy złotych. Zatwierdzony budżet na program to 1 miliard złotych - przewidziano, że o pieniądze będzie się ubiegać koło 200 tysięcy klientów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyją 24 osoby. Autobus z gośćmi weselnymi wpadł do rzeki
2. REWOLUCJA na rynku pracy. 12 godzin w tygodniu i weekend

Program "Mój prąd" to część programu antysmogowego "Czyste powietrze". Realizowany jest z wojewódzkich funduszów do spraw ochrony środowiska. Przewiduje się, że dzięki realizacji programu, uda się postawić w polskich domach instalacje o łącznej mocy 1,2 tysiąca MW. Będzie to wyjątkowo istotne w okresie letnim, gdzie wzrasta zapotrzebowanie na energię elektryczną, a słońce jest w stanie w szybkim tempie ładować baterie słoneczne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rodzina Królewska w żałobie. Nie żyje siostra królowej. Poddani do dziś ją opłakują
  2. Mąż pracujący za granicą napisał żonie, że nie wyśle jej pieniędzy. Jej odpowiedź zwaliła go z nóg, chciał wracać do Polski
  3. Jasnowidzka przed laty przepowiadała przyszłość Piotrowi i Agnieszce Woźniak-Starak. Nie była to dobra wróżba
  4. Na posiadłości rodzinnej Staraków mieści się cmentarz podziemny. Prochy Piotra spoczęły w wyjątkowym miejscu
  5. Maryla Rodowicz od kilku lat cierpi na samotność. Lada dzień sąd zdecyduje o końcu jej małżeństwa

Źródło: RadioZet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News