Doszło do TAJNEGO spotkania Kaczyńskiego i Dudy! Wiemy co ustalono

Doszło do TAJNEGO spotkania Kaczyńskiego i Dudy! Wiemy co ustalono

To zaskakująca informacja w świetle medialnych doniesień po ostatnim spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego z Andrzejem Dudą. Jak przekazuje portal wprost.pl, doszło do tajnego spotkania prezesa PiS z prezydentem.

Ostatnie oficjalne spotkanie prezydenta Dudy z prezesem Kaczyńskim miało miejsce w piątek. Prezydent i prezes PiS rozmawiali o propozycjach Andrzeja Dudy dotyczących reformy sądownictwa. Po spotkaniu rzecznicy obu polityków wyrazili zadowolenie z rozmów i zapowiedzieli kolejne. Później jednak Krzysztof Łapiński stwierdził, że przez najbliższe tygodnie do spotkań głowy państwa z szefem partii rządzącej nie dojdzie. Spotykać się za to będą przedstawiciele prezydenta i rządu w końcowych pracach nad prezydenckimi ustawami o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Do porozumienia daleko

Wygląda jednak na to, że zapowiedź Łapińskiego się nie sprawdziła. W niedzielę bowiem, jak informują media, miało dojść do tajnego spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Andrzejem Dudą w jednej z prezydenckich siedzib poza Warszawą. Spotkanie było owiane tajemnicą na tyle dużą, że nie tylko media, lecz także współpracownicy polityków o nim nie wiedzieli. Podczas spotkania ponoć znów rozmawiano o prezydenckich ustawach reformujących wymiar sprawiedliwości. Jak donoszą pracownicy Pałacu Prezydenckiego, nie doszło podczas spotkania do porozumienia w sprawie reformy. Szczególnie poważnym problemem jest projekt ustawy o KRS, a konkretnie metoda wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa. - Prezydent nie zgodzi się na wybór dający rządzącym znaczną przewagę - miał stwierdzić anonimowy rozmówca z kręgów prezydenta. Wygląda więc na to, że ustawa o KRS, przynajmniej na razie, nie zostanie uchwalona. Prawdopodobnie uda się natomiast "przepchnąć" ustawę o Sądzie Najwyższym. Nie wiadomo, czy i kiedy dojdzie do kolejnego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Jeśli wierzyć zapewnieniom rzecznik PiS Beaty Mazurek, należy się takiego spotkania spodziewać. Źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News