Dorota Wellman, Martyna Wojciechowska i Małgorzata Kożuchowska znalazły się w zaszczytnym zestawieniu. Podobnie jak rok temu i w tym roku magazyn Forbes opublikował ranking najbardziej cenionych gwiazd w świecie show biznesu. Będziecie zaskoczeni tym, która z nich jest zdaniem pisma najcenniejsza!

W rankingu Forbesa opracowanym przez dom mediowy MediaCom przedstawiono 25 najdroższych wizerunkowo gwiazd w Polsce. „Najdroższych” oznacza tyle co fakt, że za ich twarz w kampanii reklamodawcy chcą zapłacić najwięcej.

Dlaczego Dorota Wellman, Martyna Wojciechowska i Małgorzata Kożuchowska warte są najwięcej?

Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta i sprowadza się do wyjaśnienia jednego z podstawowych mechanizmów świata reklamy. Konsumenci bardzo często dokonują zakupów na podstawie uczuć, które są związane z produktem. Jeżeli jakaś gwiazda pokazuje się w materiale reklamowym danej marki jej wizerunek wpływa na to, jak jest on odbierany.

– Ten ranking nazywany jest często rankingiem celebrytów. Niesłusznie. Celebryci według definicji Daniela Boorstina są znani z tego, że są znani. Za gwiazdami stoi potencjał potwierdzony osiągnięciami. Tu na liście widzimy przede wszystkim talent – aktorski, sportowy czy dziennikarski. Jeśli to jeszcze nie gwiazdy, to co najmniej postaci medialne – powiedziała dr Anna Ginalska, medioznawca z wydziału dziennikarstwa UW dla dziennikarzy Forbes’a.

Z tego powodu na liście nie znalazło się wiele nazwisk, które są bardzo znane, ale obecnie nie kojarzą się z sukcesem. Dobrym przykładem są piłkarze reprezentacji Polski, którzy po Mistrzostwach świata w piłce nożnej spadli w rankingu. W tym roku z rankingu zniknął Robert Lewandowski. Najniżej na podium zaś jest Małgorzata Kożuchowska, a razem z nią w tym miejscu znalazły się Martyna Wojciechowska (na drugim miejscu) i Dorota Wellman (na pierwszym).

PRZECZYTAJ: Meghan Markle postanowiła zniknąć. Nie wytrzymała, już jej nie zobaczymy
PRZECZYTAJ: Najbliższa kobieta prezesa partii trafi do więzienia! Co na to wyborcy?
PRZECZYTAJ: Angelina Jolie będzie miałą siódme dziecko! Jest już w drodze

Dorota Wellman zagra w filmie

Dorota Wellman
Fot. Instagram/Martyna Wojciechowska
Dorota Wellman
Fot. Instagram/Małgorzata Kożuchowska

15 znanych par, które przetrwały próbę czasu [ZDJĘCIA]


Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]

Zobacz również

Redaktor portalu pikio.pl, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Światopoglądowy konserwatysta, umiarkowany anarchista, zwolennik społecznej nauki Kościoła. Katolik i mąż.