Dziennikarka TVN, Dorota Wellman, o której zrobiło się ostatnio głośno za sprawą jej uczestnictwa w kampanii reklamowej Lidla, postanowiła przeznaczyć całe honorarium które otrzyma z udziału w kampanii, czyli 300 tys. złotych na cele charytatywne.

Wcześniej gdy poinformowano, że dziennikarka zostanie twarzą kampanii reklamowej popularnej sieci sklepów, list otwarty w tej sprawie wystosował Klub Jagieloński, który ostrzegł Wellman, że Lidl słynie z „ograniczania praw pracowniczych” i nie dopuszcza do powstania związków zawodowych w firmie.

Niedługo po publikacji listu Klubu Jagielońskiego, dziennikarka ogłosiła, że całe honorarium, które otrzyma za udział w kampanii reklamowej Lidla przeznaczy na cele charytatywne. W grę wchodzi 300 tys. złotych, z czego 100 tys. dostanie Fundacja TVN a 200 tys. inne organizacje charytatywne.

Decyzja o przeznaczeniu tak dużej kwoty pochodzącej z honorarium za udział w kampaniach reklamowych to w przypadku Doroty Wellman żadna nowość. Kilka lat temu oddała na cele charytatywne 200 tys. złotych pochodzących z honorarium za udział w reklamie jednego z popularnych jogurtów.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: wirtualnemedia

...

Zobacz również